Olivia Business Centre

Serce trójmiejskiego biznesu

Olivia Business Centre to prestiżowe i tętniące życiem centrum biznesowe zlokalizowane w samym sercu metropolii, tuż obok Kampusu Uniwersytetu Gdańskiego. Dostarczając obecnie 73 tys. mkw. z planowanych 170 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej do wynajęcia, Olivia Business Centre jest największym centrum biznesowym w Polsce północnej.

W nowoczesnych biurowcach swoje miejsce znalazło ponad 200 firm. Rezydentami centrum zostały zarówno globalne korporacje, wśród których są Allianz, Amazon, Bayer, Energa, Epam Systems, PwC, Sii czy ThyssenKrupp, jak i polskie firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw oraz startupy. Rezydenci centrum tworzą wyjątkową społeczność.

Centrum rozbudowuje się systematycznie od 2010 roku, a kolejne budynki powstają w tempie jednego rocznie. Ukończone biurowce: Olivia Gate, Olivia Point, Olivia Tower, Olivia Four oraz Olivia Six, otaczają patio z zielenią i fontannami. W kwietniu 2015 rozpoczęła się budowa wieżowca Olivia Star, który będzie najwyższym budynkiem Olivia Business Centre.

Maciej Grabski
Prezes Olivia Business Centre

Gdańsk jest znakomitym miejscem zarówno do prowadzenia biznesu, jaki i do życia. Potrzebuje jednak nowych przestrzeni, w których ludzie i firmy będą twórczo rozwijać swój potencjał w globalnej skali. Obecnie w Olivia Business Centre pracuje ok. 5 000 osób. Chcemy, aby wykształceni młodzi ludzie z całej Polski kontynuowali swoje kariery zawodowe w Gdańsku.

Olivia Business Centre oferuje powierzchnie biurowe począwszy od 10 przez 100 aż po 1000 i więcej mkw., dopasowując ofertę do indywidualnych potrzeb firmy.

Budynki Olivia Business Centre zaprojektowano w taki sposób, aby zapewnić możliwość maksymalnego dopasowania wewnętrznej przestrzeni biurowej do zmieniających się potrzeb najemców – w miarę ich rozwoju. Większość budynków łączy się ze sobą, co umożliwia stopniowe powiększanie powierzchni najmu bez konieczności kłopotliwych i kosztownych przeprowadzek.

Co więcej, budynki centrum są projektowane z dbałością o środowisko, a wykorzystywane w nich instalacje pozwalają znacznie ograniczyć koszty zużywania energii.

Codzienne udogodnienia i komfort pracy są szczególnie ważne w działalności Olivia Business Centre. Z tego powodu na miejscu jest dostępnych wiele usług, nie wspominając ponad 2000 miejscach parkingowych oraz szatniach dla rowerzystów.

Rezydenci centrum mają dostęp do wielu usług, takich jak: pozyskiwanie funduszy na rozwój firmy, wsparcie przy rekrutacji pracowników, doradztwo prawne, księgowe i podatkowe, wsparcie marketingowe i teleinformatyczne. Do ich dyspozycji pozostają także 4 centra konferencyjne, centrum medyczne z apteką, 3 restauracje, przedszkole i żłobek, 4 banki, nowoczesne gimnazjum, kawiarnia Starbucks oraz Gorąco Polecam Nowakowski, salon piękności, piekarnia, notariusz, punkt ładowania samochodów elektrycznych i wiele innych usług.

Aktywnie wspieramy lokalną społeczność. Wspólnie z uczelniami wyższymi prowadzimy liczne projekty, dzięki którym studenci zyskują praktyczną wiedzę. Na spotkaniach z okolicznymi mieszkańcami konsultowane są m.in. prace budowlane i organizacja ruchu drogowego w rejonie kompleksu. Rezydenci centrum oraz mieszkańcy Oliwy i Zaspy co roku spotykają się na festynie rodzinnym organizowanym przez Olivia Business Centre z okazji Dnia Dziecka. W 2017 roku na imprezie bawiło się prawie tysiąc osób!

Zespół Olivia Business Centre dostarcza usługi najwyższej jakości. Zadowolenie z pracy Rezydentów, pozytywna atmosfera w miejscu pracy i odpowiedzialność społeczna są dla nas bardzo ważne.

Gdzie pasja staje się projektem biznesowym

Innowacyjność jest częścią DNA Olivia Business Centre, dlatego stworzyliśmy akcelerator biznesu: O4. Ma on ułatwiać powstawanie i przyspieszać rozwój nowych przedsiębiorstw. Jednym z kluczowych aspektów jest styczność młodych przedsiębiorców i startupów z uznanymi firmami, co umożliwia zdobycie bezcennej wiedzy.

Czym jest i gdzie się znajduje O4?

O4 to projekt oferujący unikalne wartości dla projektów biznesowych na różnych etapach rozwoju. Przestrzeń O4 znajduje się na pierwszych trzech kondygnacjach budynku Olivia Four. Na parterze znajduje się multimedialne centrum konferencyjne, a na pierwszym i drugim piętrze mieszczą się rożnej wielkości powierzchnie biurowe, część socjalna i przestrzeń do wspólnej pracy (czyli do "coworkingu"). „Czwórka” w nazwie, poza wskazaniem miejsca, odnosi się także do czterech filarów programu projektu, na których się opiera się aktywna działalność, czyli wsparcia w wymiarach:

 • Finansowania
 • Internacjonalizacji
 • Oferty „Smart Space”
 • Kreatywnej Edukacji

Osoby i firmy, które zdecydują się na ulokowanie swojej działalności w O4 mogą liczyć na pomoc w nawiązywaniu relacji oraz współpracy w wymiarze lokalnym, krajowym i zagranicznym.

Dołącz do klubu O4, aby poznać świetnych ludzi i pracować w Olivia Business Centre!

Olivia Synergy

W 2013 r. wystartował projekt Olivia Synergy, mający na celu integrację pracowników Olivia Business Centre przez organizację wydarzeń kulturalnych czy sportowych. W jego ramach funkcjonuje projekt Olivia Sports, czyli międzyfirmowe rozgrywki piłki nożnej. Olivia Campus to z kolei unikatowy w skali Polski program, który powstał po to, aby ułatwić studentom gdańskich uczelni rozpoczęcie pracy zawodowej po zakończeniu edukacji. W jego ramach Olivia Business Centre współpracuje z trójmiejskimi uczelniami, w szczególności z sąsiadującym Uniwersytetem Gdańskim.


W Olivia Business Centre każdy może znaleźć miejsce dla siebie i aktywnie realizować swoje pomysły. Dzieje się tak dzięki współpracy z instytucjami publicznymi, uczelniami wyższymi i przedsiębiorcami. Dzielnica biznesowa, która dzięki tej kooperacji powstała w Gdańsku-Oliwie, jest wyjątkowym projektem – przedstawia wizję rozwoju centrum Maciej Grabski.

Potencjał regionalny

Najważniejsze atuty:

 • 1,3 mln mieszkańców
 • Strategiczne położenie w centrum Europy
 • Rozwinięta infrastruktura logistyki lądowo-morskiej
 • Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku
 • Ok.100 tys. studentów kształconych przez posiadające zaawansowane zaplecze badawczo-rozwojowe uczelnie wyższe
 • Łatwy dostęp do wykwalifikowanych i zmotywowanych pracowników
 • Współpraca lokalnych władz, uczelni wyższych oraz przedsiębiorców i organizacji wspierających biznes
 • Niskie koszty prowadzenia działalności
 • Aktywnie działające instytucje obsługujące i wspierające inwestorów