Olivia Business Centre

Serce trójmiejskiego biznesu

Olivia Business Centre to prestiżowe i tętniące życiem centrum biznesowe zlokalizowane w samym sercu metropolii, tuż obok Kampusu Uniwersytetu Gdańskiego. Dostarczając obecnie ponad 175 tys. mkw. z planowanych 230 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej do wynajęcia, Olivia Business Centre jest największym centrum biznesowym w Polsce północnej.

W nowoczesnych biurowcach swoje miejsce znalazło ponad 200 firm. Rezydentami centrum zostały zarówno globalne korporacje, wśród których są Allianz, AirHelp, Amazon, Bayer, Energa, Epam Systems, PwC, Sii czy ThyssenKrupp, jak i polskie firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw oraz startupy. Rezydenci centrum tworzą wyjątkową społeczność.

Centrum rozbudowuje się systematycznie od 2010 roku, a kolejne budynki powstają w tempie jednego rocznie. Ukończone biurowce: Olivia Gate, Olivia Point, Olivia Tower, Olivia Four, Olivia Six, Olivia Prime A, Olivia Prime B oraz Olivia Star, otaczają patio z zielenią i fontannami.

Maciej Grabski
Prezes Olivia Business Centre

Gdańsk jest znakomitym miejscem zarówno do prowadzenia biznesu, jaki i do życia. Potrzebuje jednak nowych przestrzeni, w których ludzie i firmy będą twórczo rozwijać swój potencjał w globalnej skali. Obecnie w Olivia Business Centre pracuje ponad 8 500 osób. Chcemy, aby wykształceni młodzi ludzie z całej Polski kontynuowali swoje kariery zawodowe w Gdańsku.

Olivia Business Centre oferuje powierzchnie biurowe począwszy od 10 przez 100 aż po 1000 i więcej mkw., dopasowując ofertę do indywidualnych potrzeb firmy.

Budynki Olivia Business Centre zaprojektowano w taki sposób, aby zapewnić możliwość maksymalnego dopasowania wewnętrznej przestrzeni biurowej do zmieniających się potrzeb najemców – w miarę ich rozwoju. Większość budynków łączy się ze sobą, co umożliwia stopniowe powiększanie powierzchni najmu bez konieczności kłopotliwych i kosztownych przeprowadzek.

Co więcej, budynki centrum są projektowane z dbałością o środowisko, a wykorzystywane w nich instalacje pozwalają znacznie ograniczyć koszty zużywania energii.

Codzienne udogodnienia i komfort pracy są szczególnie ważne w działalności Olivia Business Centre. Z tego powodu na miejscu jest dostępnych wiele usług, nie wspominając ponad 2000 miejscach parkingowych oraz szatniach dla rowerzystów.

Rezydenci centrum mają dostęp do wielu usług, takich jak: pozyskiwanie funduszy na rozwój firmy, wsparcie przy rekrutacji pracowników, doradztwo prawne, księgowe i podatkowe, wsparcie marketingowe i teleinformatyczne. Do ich dyspozycji pozostają także: 5 centrów konferencyjnych, centrum medyczne z apteką, liczne restauracje, przedszkole i żłobek, banki, nowoczesne liceum i szkoła podstawowa, kawiarnia Starbucks oraz Gorąco Polecam Nowakowski, salon piękności, piekarnia, notariusz, punkt ładowania samochodów elektrycznych i wiele innych usług.

Aktywnie wspieramy lokalną społeczność. Wspólnie z uczelniami wyższymi prowadzimy liczne projekty, dzięki którym studenci zyskują praktyczną wiedzę. Na spotkaniach z okolicznymi mieszkańcami konsultowane są m.in. prace budowlane i organizacja ruchu drogowego w rejonie kompleksu. Rezydenci centrum oraz mieszkańcy Oliwy i Zaspy co roku spotykają się na festynie rodzinnym organizowanym przez Olivia Business Centre z okazji Dnia Dziecka.

Zespół Olivia Business Centre dostarcza usługi najwyższej jakości. Zadowolenie z pracy Rezydentów, pozytywna atmosfera w miejscu pracy i odpowiedzialność społeczna są dla nas bardzo ważne.

Gdzie pasja staje się projektem biznesowym

Innowacyjność jest częścią DNA Olivia Business Centre, dlatego w tym miejscu nie mogło zabraknąć O4 Coworking. To miejsce, będące akceleratorem biznesu, ma ułatwiać powstawanie i przyspieszać rozwój młodych przedsiębiorstw. Jednym z kluczowych aspektów jest styczność nowych przedsiębiorców i startupów z uznanymi firmami, co umożliwia zdobycie bezcennej wiedzy i rozwój własnego biznesu.Czym jest i gdzie się znajduje O4?

O4 Coworking to projekt oferujący unikalne wartości dla projektów biznesowych na różnych etapach rozwoju: przede wszystkim zintegrowaną społeczność i zgrany ekosystem. Przestrzeń O4 znajduje się na 5 różnych powierzchniach na terenie Olivia Business Centre, po to, żeby każdy znalazł idealne miejsce dla swojej firmy!

5000 mkw przestrzeni daje możliwość pracy w wymarzonych warunkach, w zależności od potrzeb:

 • O4 Headquarter | Budynek Olivia Four
 • Czyli luz i swoboda – znajdziesz tu: centrum konferencyjne, salki na spotkania, część do pracy wspólnej, rożnej wielkości powierzchnie biurowe, dwie strefy relaksacyjno-rozrywkowe.

 • O4 Prestiż | Budynek Olivia Six
 • Czyli szyk i elegancja – znajdziesz tu: prestiżowe biura, salki na spotkania, widok na całe Trójmiasto.

 • O4 Star | Budynek Olivia Star
 • Czyli mekka freelancerów – znajdziesz tu: część do pracy wspólnej, salę konferencyjna, strefę chilloutową, rożnej wielkości powierzchnie biurowe.

 • O4 Gate | Budynek Olivia Gate
 • Czyli spokój i skupienie – znajdziesz tu: rożnej wielkości powierzchnie biurowe, salę konferencyjną, przestrzeń ułatwiającą koncentrację.

  „Czwórka” w nazwie, poza wskazaniem miejsca, odnosi się także do czterech filarów programu projektu, na których się opiera się aktywna działalność, czyli wsparcia w wymiarach:
  • Finansowania
  • Od freelancera, poprzez startup do SME – każdy do rozwoju potrzebuje finansowania. Może ono pochodzić od inwestora, ze środków publicznych lub od pierwszych klientów. Wszystkie trzy źródła znajdują się w O4! Dzięki partnerskim funduszom inwestycyjnym, specjalistom w dziedzinie pozyskiwania finansowania oraz rozwiniętemu, międzynarodowemu środowisku biznesowemu, każdy w O4 może zdobyć środki na rozwój.

  • Go Global
  • Jednym z celów działalności O4 jest uczynienie z jak największej liczby trójmiejskich firm biznesów globalnych. W O4 tworzymy możliwość skalowania biznesu w różnych częściach świata - dzięki współpracy z lokalnymi i międzynarodowymi partnerami wspieramy globalny rozwój naszych partnerów. W O4 wiemy, że „sky is the limit”!

  • „Smart Space”
  • Coworking to połączenie społeczności i przestrzeni. Takiej przestrzeni, która sprzyja współpracy, rozmowom, budowaniu relacji, umożliwia personalizację swojego miejsca pracy. Takiej przestrzeni, która zaprojektowana została ze świadomością specyfiki pracy innowatorów, freelancerów, kreatorów i przedsiębiorców-wizjonerów. W O4 to wszystko jest na miejscu.

  • Edukacja
  • Podnosimy biznesowe kwalifikacje firm, kształcimy dzieci, młodzież i dorosłych w zakresie przedsiębiorczości. Uczymy się od siebie nawzajem, bo każdy z nas jest dobry w czymś innym. Nie ma lepszego i ciekawszego sposobu dopasowania się do potrzeb współczesności, niż uczenie się nowych rzeczy! W O4 wierzymy w edukację, czyli niekończący się proces rozwoju i inspirowanie zmian.

  Osoby i firmy, które zdecydują się na ulokowanie swojej działalności w O4 mogą liczyć na pomoc w nawiązywaniu relacji oraz współpracy w wymiarze lokalnym, krajowym i zagranicznym.

  Dołącz do społeczności O4, aby poznać świetnych ludzi, rozwinąć swój biznes i pracować w Olivia Business Centre!

  Olivia Synergy

  W 2013 r. wystartował projekt Olivia Synergy, mający na celu integrację pracowników Olivia Business Centre przez organizację wydarzeń kulturalnych czy sportowych. W jego ramach funkcjonuje projekt Olivia Sports, czyli międzyfirmowe rozgrywki piłki nożnej. Olivia Campus to z kolei unikatowy w skali Polski program, który powstał po to, aby ułatwić studentom gdańskich uczelni rozpoczęcie pracy zawodowej po zakończeniu edukacji. W jego ramach Olivia Business Centre współpracuje z trójmiejskimi uczelniami, w szczególności z sąsiadującym Uniwersytetem Gdańskim.


  W Olivia Business Centre każdy może znaleźć miejsce dla siebie i aktywnie realizować swoje pomysły. Dzieje się tak dzięki współpracy z instytucjami publicznymi, uczelniami wyższymi i przedsiębiorcami. Dzielnica biznesowa, która dzięki tej kooperacji powstała w Gdańsku-Oliwie, jest wyjątkowym projektem – przedstawia wizję rozwoju centrum Maciej Grabski.

  Potencjał regionalny

  Najważniejsze atuty:

  • 1,3 mln mieszkańców
  • Strategiczne położenie w centrum Europy
  • Rozwinięta infrastruktura logistyki lądowo-morskiej
  • Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku
  • Ok.100 tys. studentów kształconych przez posiadające zaawansowane zaplecze badawczo-rozwojowe uczelnie wyższe
  • Łatwy dostęp do wykwalifikowanych i zmotywowanych pracowników
  • Współpraca lokalnych władz, uczelni wyższych oraz przedsiębiorców i organizacji wspierających biznes
  • Niskie koszty prowadzenia działalności
  • Aktywnie działające instytucje obsługujące i wspierające inwestorów