>

Co dzieje się w Olivia Business Centre?

Co słychać w lidze piłki nożnej Olivia Sports?

Już za nieco ponad 2 tygodnie rozpocznie się faza pucharowa sezonu 2018/19. Kto ma największe szanse znaleźć się w czołowej ósemce? Jak wygląda obecna forma zespołów i kto prowadzi w tabeli?

Chociaż obecnie na czele tabeli znajduje się zespół HK Finance, to pozycję lidera w przypadku zwycięstwa w tym tygodniu obejmie broniący tytułu CityFit. Komplet punktów praktycznie zapewni drużynie CityFit pierwsze miejsce po sezonie zasadniczym, gdyż HK Finance rozegrało już wszystkie swoje mecze w tej części rozgrywek. Obie drużyny spotkały się ostatnio w bezpośrednim meczu. Po zaciętej walce mecz zakończył się remisem 4:4, co potwierdziło ambicje HK Finance, które chociaż od zawsze jest w czołówce ligi, to wciąż czeka na swoje pierwsze mistrzostwo.

 

Drużyny HK Finance i CityFit w akcji w meczu na szczycie.

 

- Jeśli chodzi o formę drużyny HK Finance to reguła jest prosta – przed VAT-ami słaba, po VAT-ach dobra. Cieszymy się bardzo z wyrównanego poziomu w czołówce, bo to zapowiada fascynującą walkę o medale. W tym sezonie dało się zauważyć wzrost poziomu wielu drużyn, które w drugiej połowie rozgrywek sprawiły niespodzianki zabierając punkty zespołom z górnej części tabeli. To dobry prognostyk na kolejne sezony, wyrównane mecze zwiększają atrakcyjność rozgrywek, czyniąc je ciekawszymi i wyzwalając więcej emocji – mówi Jakub Piotrowski, kapitan zespołu HK Finance.

 

Trzecie miejsce w tabeli zajmuje PwC, którzy poprzednio zdobyli brązowe medale, przegrywając minimalnie swój półfinał. Na raczej niespodziewaną – chociaż o sensacji nie ma tutaj mowy – porażkę w meczu z Bayerem, drużyna zareagowała doskonale pokonując wysoko rewelację rozgrywek, czyli drużynę Olivia Business Centre.

 

Zespół Olivia Business Centre rozgrywa swój najlepszy sezon i ma już zapewniony awans do ćwierćfinału. Kilka minimalnych porażek w meczach z kandydatami do tytułu może okazać się cennym doświadczeniem przed najważniejszymi spotkaniami. Niestety, zespół przystąpi do nich osłabiony brakiem jednego ze swoich najlepszych zawodników, Mateusza Szczecińskiego, który z powodu kontuzji odniesionej w trakcie meczu wróci do gry dopiero pod koniec roku. Mateusz, zdrowia!

 

Olivia Business Centre vs PwC.

 

O ostatnie cztery miejsca w półfinałach zapowiada się pasjonująca walka do samego końca. Na awans mają jeszcze szanse drużyny thyssenkrupp, Fundacji Lechii Gdańsk, Bayer, Dream Team Niezniszczalnych Energa i CCC. Warto przy tym zaznaczyć, że FLG i CCC mają do rozegrania jeszcze po 3 mecze, co może okazać się dużym atutem.

 

- Forma naszej drużyny jest coraz lepsza. Kilka potknięć na początku sezonu nie zniszczyło naszej wiary w dostanie się do pierwszej ósemki. CCC ma pierwszą, historyczną szansę na kwalifikację do pierwszej ósemki i ten cel jest teraz dla nas najważniejszy. Po kilku zwycięstwach z bardzo mocnymi zespołami pokazaliśmy, że możemy wygrać z każdym. Czekamy z niecierpliwością na kolejny mecz – zapowiada Patrick Czapski z CCC.

 

Dogranie do napastnika między obrońców w pole karne!

 

Na awans nie mają już szans zespoły Staples, Ricoh, AirHelp, Pomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, Arrow Electronics, Energi Obrót, Agencji Rozwoju Pomorza i Fujifilm. Trzeba przyznać, że długo w grze pozostawali debiutanci z AirHelp, natomiast kontuzje i kilka porażek z rzędu sprawiły, że marzenia o awansie trzeba odłożyć o rok. Seria remisów z kolei okazała się być serią zgubionych punktów dla występującej w lidze od początku jej istnienia Energi Obrót. Warto także zauważyć progres, jaki z sezonu na sezon notuje Staples.

 

W sezonie 2018/19 w lidze występuje rekordowe 17 zespołów. Mecze ligowe są rozgrywane w środy i czwartki wieczorami na zadaszonym boisku ze sztuczną murawą przy ul. Hallera w Gdańsku.

 

- Rozgrywki Olivia Sports co roku stają się coraz bardziej atrakcyjne. Bardzo dobrze oceniam zmiany wprowadzone przez organizatora na przestrzeni ostatnich dwóch sezonów, w szczególności grę piłką przeznaczoną do futsalu oraz wycofanie z rozgrywek zawodników zrzeszonych w zawodowych ligach – mówi Marcin Burakiewicz, kapitan drużyny Staples.

 

Wyniki, tabela i terminarz >>

 

×

Zapisz się do naszego newslettera!