13.09.2023

Strażacy na światowym poziomie!

Gorąca atmosfera, zmęczone ale szczęśliwe twarze i wyniki, które zasługują na uwagę światowej sceny sportowej – tak można podsumować VI edycję Mistrzostw Województwa Pomorskiego w biegu po schodach oraz inauguracyjny Pomorski Bieg Strażaków. Obie imprezy odbyły się w budynku Olivia Star, gdzie zawodnicy rywalizowali w biegu aż na 34 piętro!

Jej wysokość Olivia Star w ilości schodów nie ma sobie równych! Dlatego to tutaj po raz kolejny odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego, będące popisem znakomitych wyników i niezwykłego ducha sportowego. Na najwyższym stopniu podium stanęli Jakub Narloch i Józef Hiller reprezentujący Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie-JRG Rumia z czasem 6.32 min. Tuż za nimi uplasowali się Paweł Wójcik i Józef Oreszke (inna drużyna z tej samej Komendy), z czasem 6.34 min. Trzecie miejsce zdobyli Mikołaj Wilk i Dawid Stasiewicz z KM PSP w Sopocie, którzy osiągnęli czas 6.44 min.

W inauguracyjnym Pomorskim Biegu Strażaków również nie brakowało emocji. Pierwsze miejsce ponownie zajęli Jakub Narloch i Józef Hiller, a drugie miejsce zdobyli Paweł Wójcik i Józef Oreszke. Trzecie miejsce przypadło Szymonowi Jopkowi i Szymonowi Wiśniewskiemu z KM PSP Myślenice, z czasem 6.44 min. Impreza była nie tylko okazją do sportowej rywalizacji, ale również do współpracy pomiędzy strażakami z różnych regionów Województwa Pomorskiego. Uczestnicy wykazali się doskonałą formą i umiejętnościami współpracy.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności zwycięzcom. Wydarzenie było świetną okazją do podziwiania umiejętności na co dzień są używanych w służbie ratowniczej. Z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje tych ekscytujących zawodów!