21.09.2023

22 września – Dzień bez Samochodu

22 września to wyjątkowy dzień, który inspiruje do doświadczenia swobody, jaką oferują alternatywne, niespalinowe środki transportu. Z tej okazji pragniemy przypomnieć o rozbudowanej infrastrukturze dla jednośladów, dostępnej w naszym centrum.

 

Olivia na dwóch kółkach

Masz rower? Świetnie! Nie masz? To żaden problem! W Olivia Centre możesz korzystać z publicznie dostępnych hulajnóg i skuterów elektrycznych, oraz rowerów w ramach testów Systemu Roweru Metropolitalnego Mevo 2.0. Ponadto do Twojej dyspozycji pozostają:

  • kilkaset stojaków rowerowych – zarówno wewnątrz hal garażowych, jak i na zewnątrz,
  • dwa punkty naprawy rowerów,
  • szafki dla rowerzystów,
  • kabiny prysznice (jeśli potrzebujesz odświeżenia po podróży),
  • przystosowane stojaki na hulajnogi,
  • szafki na hulajnogi z systemem ładowania modeli elektrycznych.

Olivia Extras – korzyści dla Ciebie

Tutaj również wspomnieć o nowości w aplikacji MyOlivia – Olivia Extras. Tu znajdziecie oferty specjalne, promocje i zniżki, z których możecie skorzystać. Obecnie są tam aktywne rabaty na rowery, odzież i akcesoria w Sklepie Rowerowym Wysepka.

Kręć kilometry dla Gdańska

1 września ruszyła kampania „Kręć kilometry dla Gdańska”. To świetny moment, by wspólnie ruszyć na rowery i wspierać nasze miasto. W tym roku organizatorzy przygotowali sporo zmian. To kolejny pretekst, by zacząć dojeżdżać na jednośladzie do pracy. Dzięki prowadzonej przez nasze miasto kampanii można wygrać nie tylko atrakcyjne nagrody, ale przede wszystkim lepsze samopoczucie:) Przeczytaj więcej! 

 

Bezpłatne przejazdy 22 września

Jeżeli 22 września będziecie w posiadaniu aktywnej Gdańskiej Karty Mieszkańca, skorzystacie z darmowej komunikacji miejskiej w Gdańsku. Dla właścicieli samochodów, darmowe przejazdy będą również dostępne pociągami PKP, SKM oraz komunikacją miejską w Gdyni.

Gorąco zapraszamy Was do pozostawienia samochodu w garażu i odkrycia frajdy mikromobilności!

Zapisz się do newslettera,
aby być na bieżąco z newsami.