16.06.2019

Wielkie emocje i niespodzianki w ćwierćfinałach ligi Olivia Sports!

Rywalizacja do ostatniego gwizdka, odrabianie strat, seria rzutów karnych, porażki faworytów – to wszystko wydarzyło się w meczach ćwierćfinałowych ligi piłki nożnej Olivia Sports. W pierwszej rundzie fazy pucharowej nie można było narzekać na brak emocji. Wystarczy powiedzieć, że tylko 1 z 4 rozstawionych zespołów awansował do półfinału.

Olivia Business Centre – thyssenkrupp 5:5 k. 2:3

Cóż to były za emocje! W tym pełnym zwrotów akcji meczu oba zespoły miały szanse na zwycięstwo. Prowadzenie zmieniało się kilka razy na korzyść każdego zespołu. Odrobiwszy dwa gole straty Olivia miała wielką szansę na zwycięstwo, grając w końcówce z przewagą zawodnika. O awansie thyssenkrupp przesądziły dopiero rzuty karne. Po meczu nie zabrakło jednak przybijania piątek i podziękowań za zaciętą, sportową rywalizację.

PwC – Fundacja Lechii Gdańsk 3:7

Niespodziankę sprawili finaliści zeszłego sezonu, czyli Fundacja Lechii Gdańsk, która pokonała rozstawione z nr 2 PwC 7:3. Warto dodać, że do przerwy to PwC prowadziło 3:1… Jednak druga połowa to była już zupełnie inna historia. Tym samym Lechiści wzięli rewanż za wysoką porażkę z rundy zasadniczej i stali się autorami jednego z najbardziej spektakularnych powrotów w historii rozgrywek.

HK Finance – Dream Team Niezniszczalni Energa 3:6

W dwóch ostatnich meczach spotkały się HK Finance i Dream Team Niezniszczalni Energa. Te spotkania to „klasyk” ligi Olivia Sports. Tym razem górą była Energa, wygrywając 6:3 eliminując tym samym przeciwników rozstawionych z nr 3. Potwierdziło się stare sportowe porzekadło, aby nie lekceważyć serca mistrza. A DTN Energa to przecież mistrzowie ligi z 2014 roku!

CityFit – CCC 9:2

Niespodzianki nie było za to w ostatnim ćwierćfinale. Broniący tytułu i rozstawiony z nr 1 CityFit pokonał CCC 9:2. Dla CCC sam awans do ćwierćfinału był największym jak do tej pory sukcesem, w dodatku wywalczonym w dramatycznych okolicznościach w ostatniej kolejce fazy grupowej.