>

Co dzieje się w Olivia Business Centre?

Team Olivii wygrywa Biznes Ligę Żeglarską 2019!

Fantastyczna postawa w rundach poprzedzających finał doprowadziła załogę OBC do w pełni zasłużonego zwycięstwa. Trenowani przez Mateusza Kusznierewicza żeglarze w tym sezonie pływali, jakby na przekór wiatrom, morskim falom i klasie przeciwników.

-  Na ten sukces zapracowaliśmy bardzo sumiennie. Początki były trudne, ponieważ mimo prowadzenia przez najlepszych trenerów na świecie pierwszy sezon skończyliśmy na ostatnich miejscach. W drugim nawet nie weszliśmy do złotego finału, chociaż triumfowaliśmy w Srebrnym – dla odrobinę słabszych załóg. Dopiero w kolejnym roku byliśmy w stanie rywalizować z innymi, sprawnymi załogami, oczywiście na amatorskim poziomierelacjonuje Maciej Kotarski Dyrektor Działu Komercjalizacji w Olivia Business Centre.

Finałowe regaty okazały się dla uczestników wielkim wyzwaniem. Silny i tężejący wiatr zmusił organizatorów do wydania polecenia zarefowania żagli, a mimo tego wszystkie jachty pływały zdumiewająco równo.

- Z pierwszych pięciu wyścigów każdy został wygrany przez inną załogę. Czegoś takiego jeszcze w Biznes Lidze nie widzieliśmy, zwykle jedna lub dwie najlepsze załogi dominują, reszta stara się dotrzymać im tempa. Zespołowi OBC szło dobrze, ale nie rewelacyjnie – w trzech pierwszych wyścigach zajmowaliśmy zawsze drugie miejsce. Dopiero w czwartym zajęliśmy pierwsze, ale w piątym dwa razy postawiliśmy zaplątanego gennakera i w okamgnieniu inni nas wyprzedzili, więc skończyliśmy na trzecim. Dopiero w szóstym wyścigu udało nam się powtórzyć sukces i tym samym wygraliśmy całą rundę, cały Złoty Finał, a także całą Biznes Ligę Żeglarską 2019cieszy się Kotarski.

Olivia Business Centre łączy ludzi – w projekt sportowy prowadzony przez Mateusza Kusznierewicza chętnie angażuje się wielu pracowników firm rezydujących w Centrum Biznesowym. W tym sezonie załogę Olivia Business Centre współtworzą koledzy z Bayer Business Services, EPAM Systems, Omida Group, PwC, thyssenkrupp, Alter Investment dla których możliwość ściganie się na jachcie regatowym jest niezmiennie wielką frajdą.

- To mój największy sukces żeglarski, chociaż pływam od ponad 40 lat, ale głównie turystycznie. Kiedy trzy lata temu, dzięki Olivii zaczynałem realizować się sportowo w Biznes Lidze, okazało się że żeglarstwo sportowe ma bardzo niewiele wspólnego z pływaniem turystycznym, właściwie wspólna jest tylko terminologia. Wszystkiego musiałem się nauczyć od nowa – sterowania na kursach pod wiatr, wykonywania zwrotów, taktyki regatowej, zasad pierwszeństwa, które w regatach są bardzo skomplikowanewspomina Maciej Kotarski.

Złota ekipa Biznes Ligi zakończyła sezon w składzie Borys Malinowski/ PwC Polska; Bartlomiej Glinka/ Omida Group; Mikołaj Staniul - taktyka i Maciej Kotarski/ OBC - sternik. W składzie ekipy pływali Michał Krzepkowski z EPAM Poland,  Remigiusz Wojciechowski z Bayer Service Center Gdańsk i Damian Tomasik z Alter Investment. Szkoleniowcem zespołu jest Mateusz Kusznierewicz.