>

Co dzieje się w Olivia Business Centre?

Schibsted Tech Polska w Olivia Business Centre

30 października Schibsted Tech Polska oficjalnie otworzył swoje nowe biuro, które znajduje się w Olivia Business Centre. Jest to druga - obok krakowskiej - placówka tej firmy w Polsce. Schibsted to norweski koncern mediowy działający w 27 krajach. Oddział w Gdańsku zajmie się tworzeniem wysokiej jakości oprogramowania, głównie na użytek skandynawskich koncernów mediowych.

- Schibsted Tech Polska zdecydował się na otwarcie swojego drugiego biura, aby rekrutować na dwóch polskich rynkach. Przekonaliśmy się że Gdańsk, oprócz nowoczesnych biurowców, oferuje także przyjacielską i otwartą atmosferę dla biznesu. Jesteśmy podekscytowani naszą przyszłością w tym mieście – powiedział Stig A. Waagbø, CEO Schibsted Tech Polska przecinając wstęgę.

W uroczystości wzięło udział ponad czterdziestu gości z firm i instytucji zaangażowanych w prace nad otwarciem nowego biura Schibsted Tech. Tomasz Zarzeczny, Site Manager Schibsted Tech Polska, podziękował wszystkim za wysiłek i pomoc, wyróżniając Invest in Pomerania, InvestGDA i Olivia Business Centre.

- Jesteśmy wdzięczni za wsparcie jakie otrzymaliśmy od Olivia Business Centre podczas całego procesu otwierania biura w Gdańsku. Profesjonalna pomoc ze strony Centrum była większa, niż mogliśmy się spodziewać. W szczególności jesteśmy pod wrażeniem rozwiniętej w OBC przyjaznej społeczności, która ułatwia współpracę – powiedział Tomasz Zarzeczny. 

Olivia Business Centre, to największe i najnowocześniejsze centrum biznesowo-biurowe w Polsce północnej, zlokalizowane w samym sercu Gdańskiego Obszaru Metropolitalnego. OBC jest miejscem, gdzie koncentruje się życie gospodarcze Pomorza. Schibsted Tech Polska jest kolejną uznaną firmą zajmującą się innowacjami, która zdecydowała się wynająć biuro w Olivia Business Centre.- Dziękujemy za okazane nam zaufanie. Cieszymy się, mając w swoim gronie innowacyjną firmę, która może być dla nas dodatkową inspiracją  – powitał nowego Rezydenta Maciej Grabski, Prezes Olivia Business Centre.Zobowiązujemy się udzielać nowemu Rezydentowi OBC wsparcia i ułatwiać nawiązywanie relacji. Olivia Business Centre jest najlepszym miejscem dla firm myślących o rozwoju w Trójmieście. Oprócz doskonałej jakości samych budynków oferuje coś unikalnego – płaszczyznę do współpracy, wspólnych aktywności i kontaktów między firmami – dodał Maciej Grabski.

Biuro Schibsted Tech Polska w Olivia Business Centre ma powierzchnię 350 m2 i znajduje się na czwartym piętrze budynku Olivia Four. Obecnie Gdański oddział zatrudnia ośmiu pracowników, jednak ich liczba ma się znacznie zwiększyć do końca roku. Szwedzka grupa medialna Nya Wermlands-Tidningen jest już w trakcie procesu rekrutacji - nowych członków swojego zespołu, a kolejni skandynawscy partnerzy pracują nad ustaleniem profili stanowisk i już niebawem rozpoczną rekrutację.

×

Zapisz się do naszego newslettera!