>

Co dzieje się w Olivia Business Centre?

Olivia Sports wraca po feriach

Trwa kolejna edycja rozgrywek piłkarskich dla Rezydentów Olivia Business Centre. Faworytem do końcowego triumfu wydają się obrońcy tytułu z CityFit, jak i zawsze bardzo solidni zawodnicy HK Finance i PwC. Wysoko oceniane są także szanse najbardziej „piłkarskiej” drużyny, zeszłorocznych finalistów z Fundacji Lechii Gdańsk.

Błędem byłoby jednak zlekceważenie mistrzów z 2014 roku, Dream Teamu Niezniszczalnych Energa, których z siedmiu dotychczasowych meczów wygrał aż pięć. Czarnym koniem ligi może okazać się natomiast sprawca największej niespodzianki do tej pory, czyli współprowadząca w rozgrywkach drużyna Olivia Business Centre, która poprzednie edycje kończyła jednak bliżej dolnych rejonów tabeli. Z sezonu na sezon z kolei zauważalny postęp notuje natomiast zespół Staples, pewnie zmierzający po pierwszy w historii awans do ćwierćfinału. 

- Nasza drużyna zaczęła ten sezon bardzo dobrze. Zauważalna jest poprawa w elementach ćwiczonych na treningach oraz ogólne zgranie drużyny. Mamy więcej zawodników, którzy strzelają bramki i konsekwentnie stosujemy wspólnie ustaloną taktykę. Wielu z nas weszło na wyższy poziom gry – mówi Marcin Burakiewicz, Senior Oracle Developer in Pricing Analytics i kapitan drużyny Staples. W tym sezonie zamierzamy znaleźć się w czołowej ósemce i powalczyć w fazie pucharowej – przyznaje.

W sezonie 2018/19 w lidze występuje rekordowe 17 zespołów. Wśród nich znalazło się kilka drużyn, dla których jest to debiut w rozgrywkach: AirHelp, Arrow Electronics, FujiFilm i gościnnie Pomorska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa.

- Dołączyliśmy do ligi ponieważ kochamy piłkę nożną. W naszej drużynie są zawodnicy w różnych krajów, o różnych stylach gry. Z tego względu w naszym pierwszym sezonie musimy nauczyć się grać ze sobą i przywyknąć do zasad ligi Olivia Sports. Jesteśmy jednak głodni zwycięstw, dlatego ciężko trenujemy, aby poprawić jakość naszej drużyny. Nasz cel w pierwszym sezonie to ukończenie ligi w TOP 5 – mówi Carlos Vieira, Team Leader of Brazilian Market i jednocześnie kapitan zespołu AirHelp.

Mecze ligowe są rozgrywane w środy i czwartki wieczorami na zadaszonym boisku ze sztuczną murawą przy ul. Hallera w Gdańsku. Zespoły grają systemem „każdy z każdym”, a najlepsza ósemka awansuje do fazy pucharowej. Wielki finał planowany jest na maj.

- Rozgrywki Olivia Sports co roku stają się coraz bardziej atrakcyjne. Bardzo dobrze oceniam zmiany wprowadzone przez organizatora na przestrzeni ostatnich dwóch sezonów, w szczególności grę piłką przeznaczoną do futsalu oraz wycofanie z rozgrywek zawodników zrzeszonych w zawodowych ligach – dodaje Marcin Burakiewicz.

Tabela i wyniki >>

 

 

×

Zapisz się do naszego newslettera!