Co dzieje się w Olivia Business Centre?

Kino na Jowiszu

Kino na Jowiszu! Jesienią… kiedy słońca trochę mniej, kiedy dłuższe wieczory, kiedy mamy ochotę na ciepły koc, herbatę z imbirem i dobry film…

Właśnie... Podczas Lata na Patio mówiliście nam, że kino w Olivii to jest to! I mini-kino startuje dla Was już w październiku. Będzie tu można wpaść tuż po pracy, z  przyjaciółmi i znajomymi, zaprosić Babcię i Ciocię Zosię (ekipa dowolna). Planujemy jeszcze cykle filmowe, robimy burze mózgów na temat tego, jak sprawić, by nasze mini-kino było „cosy”;)

Pomyśleliśmy, że interesowałyby Was filmy o pasjach, przekraczaniu własnych możliwości, wierze w to, że kiedy chcemy, możemy naprawdę wiele... I oto jest! Premiera w Kinie na Jowiszu - "Najlepszy" w reżyserii Łukasza Palkowskiego. W rolach głównych m.in. Jakub Gierszał, Arkadiusz Jakubik, Janusz Gajos, Kamila Kamińska, Anna Próchniak i Adam Woronowicz.

Zacytujemy tu fragment recenzji Jędrzeja Dutkiewicza: Polacy też potrafią kręcić takie filmy, jak Amerykanie. Pamiętacie "Bogów", przybliżających historię Zbigniewa Religi? Twórca tego dzieła, Łukasz Palkowski, postanowił udowodnić, że ogromny sukces nie był dziełem przypadku, a on sam – jak chyba nikt w rodzimym środowisku – doskonale czuje Hollywood i umie się na nim wzorować. Tak powstał "Najlepszy".
Film jest biografią Jerzego Górskiego. To postać, o której pewnie wiele osób nigdy nie słyszało. W młodości był narkomanem, nie raz i nie dwa ocierał się o śmierć. W końcu jednak zdecydował się podjąć leczenie. Tak trafił pod skrzydła Marka Kotańskiego, słynnego terapeuty zajmującego się pomaganiem w wychodzeniu z uzależnień. Nowym celem Górskiego stał się powrót do porzuconego po okresie dzieciństwa sportu. Postanowił, że spróbuje swoich sił w jednej z najbardziej wymagających konkurencji, czyli triathlonie. (...). Najlepszy jest więc, jak się łatwo domyślić, typowym przedstawicielem kina spod znaku „od zera do bohatera”. O ile w Bogach Palkowskiego interesowała przede wszystkim walka bohatera z otoczeniem, a konkretnie systemem komunistycznym, w którym przyszło mu działać, tak w Najlepszym wrogiem Górskiego jest przede wszystkim on sam. Niezależnie gdzie się znajduje, walczyć musi ze swoimi słabościami, zdaje sobie sprawę, że jeśli odpuści choćby na milimetr, w oka mgnieniu może ponownie stoczyć się na dno. Palkowski pokazuje, jak niesamowita siła drzemie w człowieku, do czego zdolny jest w zasadzie każdy z nas, jeśli tylko ma motywację i odrobinę wsparcia. Pomocy Górski akurat dostał bardzo dużo, od pracującej w szpitalu Ewy, po placówkę prowadzoną przez Kotańskiego. Potrafił z tego skorzystać, udowadniając, że z każdej opresji można wyjść cało. Więcej na stronie ppp.pl

A oto zwiastun premierowego filmu w "Kinie na Jowiszu". Oczywiście c.d.n.

źródło: youtube.com

Pobierz darmowy bilet