Co dzieje się w Olivia Business Centre?

Główny Księgowy

Global Business Services Partners Sp. z o.o. świadczy usługi z zakresu rekrutacji stałych oraz pracy tymczasowej (nr wpisu do KRAZ 9956). Specjalizujemy się w dziedzinie finansów i księgowości, administracji, HR oraz IT, stale wspierając naszych klientów w doborze personelu także w innych obszarach. Wyróżnia nas doskonała znajomość pomorskiego rynku pracy i bliskie relacje biznesowe z lokalnymi przedsiębiorcami, jak również z pomorskimi oddziałami międzynarodowych firm, co pozwala naszym konsultantom na szybkie dotarcie do właściwych kandydatów. Zobacz aktualne oferty pracy:

www.gbspartners.pl

Obecnie dla naszego Klienta, firmy zajmującej się przeładunkiem towarów w portach morskich, poszukujemy kandydatów na stanowisko:

Lokalizacja: Gdańsk

Wymagania:

  • Minimum 3 letnie doświadczenie na stanowisku Głównego Księgowego
  • Wykształcenie wyższe kierunkowe- rachunkowość, finanse lub pokrewne
  • Bardzo dobra znajomość aktualnych przepisów podatkowych oraz zasad rachunkowości
  • Praktyczne umiejętności z zakresu: sporządzania zeznań podatkowych, sprawozdań do GUS
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • Znajomość MS Office w szczególności programu MS Excel
  • Doświadczenie w zarządzaniu zespołem księgowym
  • Wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjne
  • Samodzielność, bardzo dobra organizacja pracy i terminowość
  • Kreatywne podejście do pracy

Obowiązki

  • Planowanie, koordynowanie oraz kierowanie pracą Działu Finansowo-Księgowego w szczególności: 1) rozrachunki z bankami, budżetem oraz innymi instytucjami; 2) windykacja należności: 3) księgowość materiałowa; 4) ewidencja sprzedaży, produkcji i kosztów
  • Nadzór nad terminową rejestracją zdarzeń gospodarczych
  • Prowadzenie dokumentacji księgowej, jej kompletowanie oraz nadzór nad zgodnością z przepisami
  • Czuwanie nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych
  • Prowadzenie ksiąg rachunkowych zgodnie z obowiązującymi przepisami
  • Sporządzanie i składanie deklaracji podatkowych oraz przekazywanie informacji na temat płatności podatków, w szczególności w zakresie: CIT (kalkulacja), VAT od towarów i usług (nadzór nad przygotowaniem)
  • Kontakt z instytucjami zewnętrznymi w zakresie dostarczania danych liczbowych oraz niezbędnych wyjaśnień
  • Sporządzanie analiz finansowych/ zestawień i sprawozdań na potrzeby Zarządu Spółki, Rady Nadzorczej i udziałowców Spółki
  • Współpraca z Zarządem Spółki
  • Współpraca z bankami w zakresie bieżącej i przyszłej obsługi finansowej Spółki
  • Reprezentowanie firmy wobec organów kontrolnych w wybranym zakresie (organy Krajowej Administracji Skarbowej, etc.)
  • Zarządzanie zespołem księgowym oraz nadzór nad wykonywaną pracą
  • Wsparcie Zarządu w kwestiach przygotowanie strategicznych dokumentów finansowych Spółki, sporządzanie prognoz finansowych/ przepływów pieniężnych

Oferujemy:

  • Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • Realne możliwości rozwoju i podwyższania kompetencji
  • Narzędzia niezbędne do pracy, w tym telefon komórkowy, laptop, ryczałt na paliwo
  • Ubezpieczenie grupowe, pakiet sportowy
  • Przyjazną atmosferę w pracy
  • Szkolenie wdrożeniowe