Ładowanie Wydarzenia

« kalendarz

Talent czy Wysiłek? Dlaczego promujemy kulturę talentu zamiast doceniać wytrwałość.

18:00 - 20:00

2018
20.04
  • To wydarzenie minęło.

Zamknięta rejestracja na wydarzenie.

UWAGA! Rejestracja na wydarzenie została zamknięta. Istnieje jednak możliwość zapisania się na listę rezerwową – osoby, które chciałyby wziąć udział w spotkaniu  proszone są o kontakt mailowy pod adresem monika.bogdanowicz@oliviacentre.com

–/–

Olivia Kultura zaprasza na spotkanie z dr Konradem Bocianem (Uniwersytet SWPS). „Cel: Sukces. Jak efektywnie połączyć motywację i wytrwałość?”

  • Od czego zależy sukces: talentu i inteligencji czy raczej od pracy i wytrwałości?
  • Jak możemy nauczyć się efektywnej realizacji założonych celów?

Odpowiedzi na te i inne pytania z zakresu motywacji i kształcenia umiejętności niezbędnych do osiągania sukcesu w życiu oraz biznesie, poszukamy podczas spotkania z dr Konradem Bocianem z SWPS. Już 20 kwietnia w Olivia Business Centre.

Co jest ważniejsze w osiągnięciu sukcesu: talent czy wysiłek? Na tak zadane pytanie Amerykanie prawie dwa razy częściej odpowiadają, że wysiłek. Jednak, gdy przyjrzymy się ich prawdziwym postawom, okazuje się, że wyżej oceniają osoby utalentowane. I to nawet wtedy, gdy osiągnęły ten sam poziom sukcesu co osoby, które musiały na niego zapracować ciężką pracą. Profesor psychologii, Chia-Jung Tsay, która jako pierwsza zbadała to zjawisko, nazwała je błędem poznawczym naturalności. Jest to ukryte uprzedzenie wobec osób, które osiągnęły sukces, ponieważ ciężko na niego pracowały oraz ukryta preferencja osób, które według nas znalazły się w danym miejscu, ponieważ są naturalnie utalentowane.

Ludzie przeważnie zaprzeczają błędom poznawczym. Nic w tym dziwnego. Gdyby było inaczej, psychologowie nie nazywali by ich błędami. W czasie spotkania porozmawiam ze słuchaczami o micie talentu, o tym, dlaczego skrycie go kochamy, ale się do tego nie przyznajemy. W ten sposób spróbujemy zrozumieć, co łączy ludzi sukcesu. Pomogą na w tym badania takich psychologów jak Angela Duckworth, Carol Dweck, Jim Flynn czy Anders Ericsson. To dzięki ich pracy będziemy mogli zastanowić się czy osiągnięcie sukcesu zależy od talentu i inteligencji czy raczej od pasji i wytrwałości. Na podstawie wyciągniętych wniosków, słuchacze powinni być w stanie zidentyfikować główne przeszkody, które uniemożliwiają im osiągnięcie postawionych celów. Nie tylko tych noworocznych.

Scenariusz i moderacja spotkania: Monika Bogdanowicz (Olivia Business Centre).

–/–

dr Konrad Bocian – psycholog społeczny, adiunkt na sopockim Wydziale SWPS, członek sopockiego Laboratorium Psychologii Poznania Społecznego oraz Laboratorium Zachowań Konsumenckich i Organizacyjnych, dziennikarz naukowy. Stypendysta Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Członek trzech największych organizacji psychologicznych na świecie (EASP, APS, SPSP). Autor międzynarodowych publikacji z zakresu poznania społecznego. W latach 2013-2016 dyrektor ds. nauki w firmie Quantum Lab, gdzie odpowiadał za teorię oraz walidację danych, na podstawie których powstały główne produkty firmy. Na co dzień zgłębia tajniki ludzkiej moralności oraz zajmuje się popularyzacją nauki.

 

Szczegóły

Data:
20 kwietnia 2018
Czas:
18:00 - 20:00
Wydarzenie Categories:
, ,

Organizatorzy

Olivia Business Centre
Uniwersytet SWPS

Miejsce

Olivia Sky Club (budynek Olivia Tower, 12. piętro)
ul. Grunwaldzka 472
Gdańsk,
+ Google Map