Ładowanie Wydarzenia

« kalendarz

Śniadanie biznesowe: Korzystna współpraca ze szwedzkim partnerem handlowym.

09:30 - 12:00

2017
11.10
  • To wydarzenie minęło.

Polsko-Szwedzka Izba Gospodarcza kontynuuje cykl spotkań, których celem jest przybliżenie prawa szwedzkiego, tak by usprawnić współpracę z handlowym partnerem ze Szwecji. Już wkrótce , 11 października będziemy gościć prawników ze szwedzkiej Kancelarii MAGNUSSON, którzy skupią się na zagadnieniach:

  • jak prowadzić negocjacje z szwedzkim przedsiębiorcą – czego należy się spodziewać i jak należy się przygotować;
  • podpisywanie umów – różnice pomiędzy szwedzkim i polskim stosunkiem do umów;
  • jak  rozwiązywać ewentualne konflikty, tak by uniknąć sądów.

Wskazówki dotyczące udanego partnerstwa przedstawią eksperci z Kancelarii MAGNUSSON Ewa Krokosz i Tomasz Rysiak:

Ewa Krokosz – Adwokat / Senior Associate, Magnusson Sztokholm                  

Ewa Krokosz jest szwedzkim adwokatem w biurze Magnusson w Sztokholmie. Specjalizuje się w prawie spółek, a także arbitrażu międzynarodowym i procesach sądowych. Wielokrotnie reprezentowała międzynarodowych klientów w szerokim spektrum procesów gospodarczych oraz międzynarodowych procesach arbitrażowych dotyczących m.in. międzynarodowych umów budowlanych, dystrybucji, najmu czy umów między akcjonariuszami. Posiada dogłębne doświadczenie w obrębie tych zagadnień. Do grona jej klientów należą firmy z   branży retail, budowlanej, nieruchomości, motoryzacyjnej, recyklingu i zagospodarowania odpadów, ewa.krokosz@magnussonlaw.com, +46 76 822 75 07.

Tomasz Rysiak – Radca Prawny / Partner kierujący praktyką Corporate & Tax, Magnusson Warszawa

Tomasz Rysiak jest radcą prawnym oraz partnerem w warszawskim biurze Magnusson. Specjalizuje się w prawie podatkowym, sprawach korporacyjnych oraz fuzjach i przejęciach. Posiada wieloletnie doświadczenie w doradztwie podatkowym i prawnym przy transakcjach dotyczących fuzji i przejęć, a także w procesach rozbudowy, komercjalizacji i sprzedaży nieruchomości komercyjnych, w tym w tworzeniu i wdrażaniu skutecznych konstrukcji podatkowych. Doradza zarówno dużym korporacjom, jak i średnim przedsiębiorstwom oraz podmiotom indywidualnym w rozwoju ich działalności biznesowych. Do grona jego klientów należą również zagraniczni przedsiębiorcy rozpoczynający działalność w Polsce, tomasz.rysiak@magnussonlaw.com, +48 607 121 060.

Magnusson został wybrany Firmą Prawniczą Roku 2014 w Polsce przez branżowy brytyjski magazyn The Lawyer (The Lawyer European Awards 2014).

Zarówno kancelaria jak i poszczególni prawnicy są regularnie rekomendowani przez czołowe publikacje oceniające rynek usług prawniczych, takie jak Chambers GlobalChambers Europe czy The Legal 500 EMEA.

 

Udział w śniadaniu bezpłatny dla Członków Polsko-Szwedzkiej Izby Gospodarczej, dla niezrzeszonych opłata wynosi 25 PLN (netto), płatna na konto PSIG, zgłoszenia prosimy kierować do dnia 5.10. na adres: psig@psig.com.pl lub tel.: 58 763 14 69.

Szczegóły

Data:
11 października 2017
Czas:
09:30 - 12:00
Wydarzenie Categories:
,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/Polsko-Szwedzka-Izba-Gospodarcza-164594343734010/

Organizator

Polsko-Szwedzka Izba Gospodarcza
Strona internetowa:
http://psig.com.pl/pl/

Miejsce

Olivia Sky Club (budynek Olivia Tower, 12. piętro)
ul. Grunwaldzka 472
Gdańsk,
+ Google Map