Ładowanie Wydarzenia

« kalendarz

Siła dobroci. Świetlice środowiskowe dla najmłodszych

17:30 - 19:30

2018
20.03
  • To wydarzenie minęło.

Z ogromną przyjemnością zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Siła Dobroci, które odbędzie się 20 marca br. w Olivia Business Centre. Tym razem będziemy, wraz z Caritas Archidiecezji Gdańskiej, przybliżać pracę świetlic środowiskowych i mówić o mocy dobrych spotkań z najmłodszymi podopiecznymi Caritas w Gdańsku. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.30 i potrwa około 1,5 godziny.

Podstawowym celem działalności świetlic jest wspomaganie rodzin w procesie opiekuńczo-wychowawczym poprzez zorganizowanie dzieciom czasu i zapewnienie jego spędzania w sposób atrakcyjny i akceptowany społecznie.W świetlicach Caritas dzieci mogą bezpiecznie spędzić czas, odrobić lekcje korzystając z pomocy wychowawców, spotkać się z przyjaciółmi, zawierać nowe znajomości, nabywać i doskonalić swoje umiejętności społeczne niezbędne dla funkcjonowania w codziennym życiu. Mogą także zawsze skorzystać z posiłku dostosowanego do pory dnia i czasu przebywania. Dzieci objęte są także, opieką psychologiczną. W celu zmiany ich sytuacji życiowej Caritas współpracuje zarówno z  rodzinami swoich podopiecznych jak i szkołami oraz  instytucjami wspierającymi rodzinę.

Podczas spotkania w Olivii będzie można np. odwiedzić stanowiska, gdzie wychowankowie zaprezentują zajęcia, jakim oddają się na co dzień w świetlicach. Zaprosimy więc m.in. do kącika turystycznego i plastycznego, kącika zabaw oraz odrabiania lekcji. Być może będzie to inspiracja, by wspomóc 1% Gdański Caritas, a w efekcie także gdańskie świetlice.

 

AGENDA SPOTKANIA

17.30 – 17.40 – Oficjalne przywitanie gości

Kulisy spotkań „Siła Dobroci” w Olivii, powiązanych z kampanią 1% dla Caritas Gdańsk.

17.40 – 18.00 – Czas z dzieckiem, najwyżej oprocentowana inwestycja. O metodach pracy i jakości czasu spędzonego z dzieckiem.

18.00 – 18.15 – Trudne doświadczenie przekute w złoto. Wyzwania. Sukcesy. Upadki. Marcin Bednarz – terapeuta Caritas, pracujący z młodzieżą. Case study.

18.15 – 18.30 – Czym żyja świetlice? – film o świetlacach Caritas. Wypowiedzi wychowanków.

18.30 – 18.45 – „A co ja z Caritas jestem?” Scenki sytuacyjne zagrane przez młodzież ze świetlic.

18.45 – 19.15 Prezentacja stanowisk: kącik turystyczny, kącik zabaw, kącik plastyczny, kącik odrabiania lekcji.

Wspólna zabawa i słodki poczęstunek.

Podczas spotkania odbędzie się wystawa fotograficzna ,, Wspomnienia z podróży”.

ZAPRASZAMY!

Jak można pomóc Caritas?

Sposobów jest wiele, a jednym z nich jest przekazanie 1 procenta swojego podatku dla Caritas Archidiecezji Gdańskiej, do czego mocno zachęcamy. A jak wykorzystane zostanie to wsparcie, opowiemy na spotkaniu. Zapraszamy!

Organizator spotkania:

Marta Szulc, Sekretarz Zarządu CARITAS Archidiecezji Gdańskiej, e-mail: mszulc@caritas.pl, tel. 58 340 27 88, mobil: 604 531 011

Szczegóły

Data:
20 marca 2018
Czas:
17:30 - 19:30
Wydarzenie Categories:
, ,
Strona internetowa:
http://gdansk.caritas.pl/

Organizator

Caritas Archidiecezji Gdańskiej
Telefon:
58 555 78 78
Email:
gdansk@caritas.pl
Strona internetowa:
http://gdansk.caritas.pl/

Miejsce

Olivia Sky Club (budynek Olivia Tower, 12. piętro)
ul. Grunwaldzka 472
Gdańsk,
+ Google Map