Ładowanie Wydarzenia

« kalendarz

Spotkanie Caritas. Osoby niepełnosprawne w środowisku pracy. Pasja. Wiedza. Siła.

17:30 - 19:00

2018
27.02
  • To wydarzenie minęło.

Z ogromną przyjemnością zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Siła Dobroci, które odbędzie się 27 lutego br. w Olivia Business Centre. Gośćmi honorowymi drugiej odsłony będą osoby niepełnosprawne. A co nas czeka tym razem? Krótkie scenki teatralne w ich wykonaniu, prezentacja stanowisk warsztatowych, a także rozmowy z tymi, którzy na co dzień pracują z niepełnosprawnymi. Inicjatorem oraz organizatorem całego cyklu jest Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.30 i potrwa około 1,5 godziny.

 

Najbliższe spotkanie będzie doskonałą okazją, by w jednym miejscu zebrać przedsiębiorców, sympatyków Caritas oraz niepełnosprawnych. Gościem specjalnym będzie Paweł Jaworski – właściciel firmy „MORPAK” oraz założyciel Stowarzyszenia „Stara Papiernia”. Przedsiębiorca zatrudnia na co dzień osoby niepełnosprawne i z chęcią podzieli się swoimi doświadczeniami z takiej współpracy oraz emocjami, jakie temu towarzyszą. Następnie o metodach swojej pracy w Warsztacie Terapii Zajęciowej (WTZ), a w szczególności o „art terapii”, opowie terapeuta Caritas. Po krótkich wykładach zaprosimy Państwa na kilkunastominutowy film pt. „Jeden dzień z życia placówek”, w którym pokazane zostaną codzienne zmagania i radości osób niepełnosprawnych. Po tym przyjdzie czas na część artystyczną. Podopieczni WTZ wystąpią w scenkach sytuacyjnych, a na koniec zaprezentują cztery stanowiska warsztatowe, przy których pracują każdego dnia – pracownię tkacką, rymarską, ceramiczną i wikliniarską. Wydarzenie uświetni wystawa fotograficzna – „Niepełnosprawni Caritas”.

Spotkania w ramach akcji Siła Dobroci Spotkania Caritas mają na celu pokazanie, jak na co dzień działa Caritas – jak pracuje, w jaki sposób wpiera swoich podopiecznych, jakie ośrodki funkcjonują w ramach całej organizacji. A jest ich naprawdę sporo. Jednym z nich jest Warsztat Terapii Zajęciowej (WTZ), działający w ramach Centrum im. św. Siostry Faustyny w Rumii. Ośrodek przez ponad dwadzieścia lat działalności osiągnął liczne sukcesy w dziedzinie rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych. To przestrzeń, w której osoby niepełnosprawne nie tylko nabywają umiejętności w życiu codziennym, ale także odkrywają swoje talenty i rozwijają pasje. Cały cykl spotkań wspiera kampanię 1% dla Caritas Archidiecezji Gdańskiej, której celem jest przekazanie 1% podatku na wsparcie szeroko zakrojonych działań organizacji.

„Poprzez takie akcje chcemy zachęcić innych do pomagania. Często w natłoku codziennych obowiązków nie zauważamy, jak wielu potrzebujących jest wokół nas. Czasem więc warto się zatrzymać, rozejrzeć wokół i dostrzec to, czego nie widzimy w pędzie życia. Dla osób niepełnosprawnych znaczenie ma każdy uśmiech, każda pomoc – niekiedy w najprostszych, codziennych czynnościach. One każdego dnia zmagają się ze swoimi słabościami, lękami, ale przy odpowiednim wsparciu i opiece odkrywają w sobie pasję życia i wolę walki większą niż my, ludzie zdrowi” – mówi Marta Szulc, Sekretarz Zarządu CARITAS Archidiecezji Gdańskiej.

 

Jak można pomóc? Sposobów jest wiele, a jednym z nich jest przekazanie 1 procenta swojego podatku dla Caritas Archidiecezji Gdańskiej, do czego mocno zachęcamy. A jak wykorzystane zostanie to wsparcie, opowiemy na spotkaniu. Zapraszamy!

 

Agenda spotkania:

17.30 – 17.40 – Oficjalne przywitanie gości

17.40 – 18.00 – Niepełnosprawni – niezwykle cenię Waszą pracę

18.00 – 18.15 – Dumni z artystów. Sztuka, która leczy.

18.15 – 18.30 – Jeden dzień z życia placówek – film o podopiecznych Caritas

18.30 – 18.45 – Scenki sytuacyjne, zagrane przez osoby niepełnosprawne

18.45 – 19.15 – Prezentacja stanowisk warsztatowych

Organizator spotkania: Marta Szulc, Sekretarz Zarządu CARITAS Archidiecezji Gdańskiej, e-mail: mszulc@caritas.pl, tel. 58 340 27 88, mobil: 604 531 011

Szczegóły

Data:
27 lutego 2018
Czas:
17:30 - 19:00
Wydarzenie Categories:
, ,

Organizator

Caritas Archidiecezji Gdańskiej
Telefon:
58 555 78 78
Email:
gdansk@caritas.pl
Strona internetowa:
http://gdansk.caritas.pl/

Miejsce

Olivia Sky Club (budynek Olivia Tower, 12. piętro)
ul. Grunwaldzka 472
Gdańsk,
+ Google Map