Ładowanie Wydarzenia

« kalendarz

Psychologia jest OK! Rodzina w pandemii: złap dobry rytm, by nie zwariować!

14:30 - 15:00

2021
11.03
  • To wydarzenie minęło.

Psychologia jest OK!
Rodzina w pandemii: o mocy rytuałów, szansie na mądre budowanie nowych relacji
(m.in. na linii rodzice-szkoła), dobrych praktykach, skutecznej pomocy.
Innymi słowy, jak złapać dobry rytm i tak łączyć pracę oraz szkołę w domu, by nie zwariować.

 

Tym razem nasi eksperci, którzy w życiu występują w podwójnych, a nawet potrójnych rolach (rodzica, pracownika, nauczyciela, psychologa, menadżera, syna, dziadka, itp.) rozmawiać będą o tym, jak mądrze odnaleźć się w nowej rzeczywistości, jak wielkie znaczenie mają reguły i mądrze wyznaczone granice i jak współpracować ze sobą, szkołą, pracodawcą, dziećmi, by nie zwariować.

  • W sytuacji, gdy tak bardzo przenikają się nasze światy (prywatny i zawodowy) radykalnie zmienia się postrzeganie nas, rodziców przez dzieci. Te widzą nas teraz codziennie w zupełnie nowych rolach – menadżerów, szefów projektów, współpracowników, kierowników, podwładnych. Jakie dobre praktyki zawodowe warto przenieść do domu i jak nimi wesprzeć np. nauczanie zdalne?
  • Jednocześnie „oddolnie” zmienia się szkoła, zdecydowanie mocniej wkraczając w sferę naszego życia prywatnego. Jak tę szkołę RAZEM zmieniać na lepsze? Skończył się bowiem ‘czas barykady’, a szkolnictwo współpracuje z rodzicami. Zawiązują się relacje rodzic – nauczyciel. Powstaje nowy model edukacji. Model hybrydowy, który zadomowi się, być może, już na zawsze.
  • Dzieci przechodzą przyspieszony kurs samoświadomości. Młody człowiek wyznacza sobie cele i plan działania; musi wytworzyć w sobie obowiązkowość, dyscyplinę. Jaka jest rola nas, rodziców? Kiedy naprawdę pomagamy, a kiedy bezmyślnie wyręczamy?
  • My zaś musimy znaleźć w sobie moc, by nadać sens i znaczenie zmianom oraz wypracować zasady i reguły życia jednocześnie w domu, szkole, pracy.

W rozmowie udział wezmą:

dr n. med. Sylwia Barsow  specjalistka psychologii klinicznej od 19 lat związana zawodowo z Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. Obecnie Kierownik Samodzielnego Zespołu Psychologów i pracownik dydaktyczny Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego Wydziału Psychologii oraz Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie; kierunku Coaching Profesjonalny. Obecnie w trakcie certyfikacji psychoterapii poznawczo-behawioralnej Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej. Specjalista psychologii klinicznej i certyfikowany psychoonkolog oraz certyfikowany superwizor i członek zarządu Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Od 19 lat prowadzi praktykę kliniczną oraz warsztatową na wielu poziomach problemów psychologicznych i prowadzi indywidualne sesje z kadrą każdego szczebla. Specjalista przeciwdziałania wypaleniu się sił zawodowych, komunikacji i relacji interpersonalnych. Współautor wielu projektów o zasięgu międzynarodowym, m.in współpraca z fundacją The Hole in the Wall Gang Camp Fund z siedzibą w USA, a także o zasięgu krajowym dotyczącym wdrażania poprawy jakości życia, wypalenia się sił, wprowadzania standardów pracy psychologa i zastosowaniu praktycznego w wielu modalnościach życiowych. Wydaje liczne ekspertyzy i analizy profili psychologicznych dla urzędów i instytucji państwowych. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Askaniusz Sawicki – Dyrektor ds. Personalnych w firmie RICOH odpowiedzialny za Ricoh Business Services Polska, Ricoh Polska, Ricoh Czechy i Ricoh Słowacja. Doświadczony menedżer, trener, coach, mentor i ekspert w obszarze HR, szkoleń i rozwoju, procesów HR-owych, budowania kultury organizacyjnej, restrukturyzacji, zarządzania zmianą i komunikacji. Bogate doświadczenie menedżerskie i biznes partnerskie w dużych, międzynarodowych organizacjach w branży telekomunikacyjnej zdobyte w firmach PTK Centertel (Orange), PTC ERA (T-Mobile) oraz branży FMCG w firmie Coca-Cola HBC gdzie pracował między innymi na stanowiskach HR Biznes Partnera, Dyrektora ds. Rozwoju Organizacji czy Dyrektora ds. Personalnych. Obecnie kontynuuje swoją ścieżkę rozwoju i kariery zawodowej jako Dyrektor ds. Personalnych w firmie Ricoh  odpowiadając za strategiczny HR zarówno w Ricoh Business Services w Gdańsku, jak i Ricoh Polska z siedzibą w Warszawie oraz Ricoh Czechy i Ricoh Słowacja. W wolnych chwilach oddaje się podróżom po Świecie z Żoną, Córką i energicznymi Jack Russell Terierami. Uwielbia kulinarne przygody w gronie przyjaciół oraz dobre filmy i książki.

Małgorzata Skwira – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 35 z Oddziałami Sportowymi w Gdańsku Oliwie, nauczycielka języka polskiego z 25- letnim stażem, terapeuta pedagogiczny, coach i tutor w edukacji. Wieloletnia opiekunka Samorządu Uczniowskiego, pomysłodawczyni licznych projektów. Działająca w Kreatywnej Pedagogice, Wiośnie Edukacji, Roku Relacji. Zakochana w  nauczaniu i dyscyplinach uprawianych w szkole – hokeju na lodzie, łyżwiarstwie  figurowym, short tracku i piłce ręcznej. Pasjonatka długich spacerów nad morzem i jeszcze dłuższych wieczorów z książką w ręku, z miejscem dla męża, córki oraz psa.

Marta Moksa – Managing Director O4 Coworking w Olivia Business Centre, menadżerka z wieloletnim doświadczeniem we wspieraniu przedsiębiorców i przedsiębiorczości, w ostatnich latach głównie jako dyrektor zarządzająca jednego z największych i najprężniej działających coworkingów w Polsce. Menadżer ds. Programowych w trzech edycjach akceleratora Space3ac. Pasjonatka nowego podejścia do edukacji, ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży i nauczycieli – posiada wieloletnie doświadczenie we wspieraniu organizacji pozarządowych i non-profit ukierunkowanych na rozwój przedsiębiorczości młodzieży. Organizatorka, liderka zespołów, z zawodu prawnik. Prywatnie gdynianka, mama nastolatki.

ZAPRASZAMY JUŻ 11 MARCA O GODZ. 14:30 NA FACEBOOK OLIVIA BUSINESS CENTRE

 

Szczegóły

Data:
11 marca
Czas:
14:30 - 15:00
Wydarzenie Categories:
, ,

Organizator

Olivia Business Centre
Email:
komunikacja@oliviacentre.com
Strona internetowa:
http://www.oliviacentre.com/

Miejsce

Facebook Olivia Business Centre
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/oliviabusinesscentre