Ładowanie Wydarzenia

« kalendarz

Olivia Camerata: All That Jazz!

17:00 - 19:00

2019
14.09
  • To wydarzenie minęło.

Zapraszamy na emocjonujący, pełen pasji i pozytywnej energii koncert Olivia Camerata.
Zaprezentujemy niesamowitych wykonawców i wielkie przeboje!

Rozkołyszą nas jazz i swing – wielkie hity Duke’a Ellingtona, Sama Coslowa czy George’a Gershwina wykona Krystyna Durys z towarzyszeniem zespołu. Do tańca porwie nas Chór Olivia Business Centre, który tak niedawno brawurowo zadebiutował utwór „Oh Happy Day” Dona Howarda. Ukoją nas dzieła Fryderyka Chopina i autorskie kompozycje Alexandra Stupnikova z firmy Schibsted, którego na co dzień możecie spotkać w Olivii.

Zapraszamy całe rodziny na wielką muzyczną przygodę w Olivia Business Centre.

Wydarzenie jest bezpłatne. Uprzejmie prosimy jednak o rejestrację, klikając „ZAPISZ SIĘ” poniżej.

Koncert odbywa się w plenerze (na patio OBC), pamiętajcie o ciepłym okryciu:)

 

O artystach:

Alexander Stupnikov

Alexander Stupnikov z firmy Schibsted, który niedawno na 32 piętrze Olivia TOP Star zahipnotyzował zebranych skomponowanym przez siebie „Walcem Jesiennym”. Jego YouTube pełen jest dźwięków, które określa jako lekkie i zrozumiałe dla każdego ucha. Zainspirowany klasyką relaksuje się grając Beethovena i Chopina, jako wyzwanie stawiając sobie wymagającą technicznie II Rapsodię Węgierską Liszta. Alexander Stupnikov na co dzień jest programistą, w sercu gra romantyczna muzyka.

Chór Olivia Business Centre

W Olivii łączy nas pasja. Chór powstał w marcu 2018 roku na terenie jednej z Firm OBC. Następnie, z inicjatywy dyrygentki Wiktorii Batarowskiej, Chór rozwinął swoje skrzydła i poszerzył działalność o całe OBC. Obecnie Chór liczy 40 osób, a działa, w tak wyjątkowy składzie, od 2019 roku. Skupia przedstawicieli kilkunastu rezydenckich firm Olivii, m.in. AirHelp, Bayer (tam wszystko się zaczęło), Energa, GFKM, Nordea, OBC, PwC, Sii, Talkersi czy Thyssenkrupp. Chór OBC zadebiutował podczas Koncertu Wielkanocnego Olivia Camerata w Olivia Star utworami „Oh Happy Day” Dona Howarda, „Somewhere Over the Rainbow”, klasyczną balladą napisaną przez Harolda Arlena i E.Y. Harburga do filmu „Czarnoksiężnik z Oz” z 1939 roku oraz „Can’t help folling in love” Elvisa Presleya.

Podczas koncertu Chór OBC zaprezentuje następujące utwory:

  1. „El ultimo Cafe” (tango) muz. Hector Stamponi
  2. „Prende la Vela” muz. Lucho Bermundez (tenor solo: Hamish Potts, perkusja: Katarzyna Rozkosz)
  3. „Volare” muz. Domenico Modugno

„Chcemy śpiewać nie tylko dla społeczności Olivii, ale też dla mieszkańców Trójmiasta, więc intensywnie pracujemy nad kolejnymi utworami, w tym energetyzującym „Prende la Vela” Lucho Bermundeza – mówi Elżbieta Sumionka, Ambasadorka projektu z Olivia Business Centre – Mamy wielką nadzieję, że niedługo, właśnie podczas Olivia Camerata, podzielimy się naszą miłością do muzyki także z mieszkańcami Gdańska i Gdyni.”

Krystyna Durys z towarzyszeniem zespołu

Krystyna Durys – wokalistka jazzowa zafascynowana erą swingu, inspirująca się przede wszystkim wykonaniami królowej jazzu, Elli Fitzgerald. Swoją przygodę z estradą rozpoczęła w wieku 7 lat, kontynuowała ją m.in. jako członkini dwóch chórów młodzieżowych. Największy wpływ na rozwój wokalny i sceniczny artystki wywarły wykonania topowych amerykańskich wokalistek jazzowych, wspomnianej już Elli Fitzgerald oraz Sarah Vaughan. Ostateczny szlif przyniosły jej liczne występy z muzykami jazzowymi w rodzinnych stronach artystki i za granicą. Do współpracy zapraszali ją m.in. Jan Konop Big Band, Przemek Dyakowski, czy Riverboat Ramblers Swing Orchestra. W 2012 r. przy współpracy z wyśmienitymi trójmiejskimi muzykami Markiem Jurskim (fortepian, aranżacje), Marcinem Jankiem (saksofony/ klarnet), Maciejem Sadowskim (kontrabas) i Adamem Zagrodzkim (perkusja) Krystyna założyła swój pierwszy zespół jazzowy. W 2016 r. do zespołu dołączyli Paweł Hulisz i Adam Wiśniewski. Dzięki sekcji dętej, zespół zyskał nowe big bandowe brzmienie tak charakterystyczne dla ery swingu. We wrześniu 2016 r. artystka wydała swoją pierwszą płytę „Tribute To Ladies Of Jazz”.

Szczegóły

Data:
14 września 2019
Czas:
17:00 - 19:00
Wydarzenie Categories:
,

Organizator

Olivia Business Centre
Email:
komunikacja@oliviacentre.com
Strona internetowa:
http://www.oliviacentre.com/

Miejsce

Patio OBC
al. Grunwaldzka 472C
Gdańsk, pomorskie 80-309
+ Google Map