Ładowanie Wydarzenia

« kalendarz

Na wojnie z cyberprzemocą

19:00 - 21:00

2019
27.05
  • To wydarzenie minęło.

Zapraszamy na spotkanie Klubu Jagiellońskiego „Na wojnie z cyberprzemocą”.

– 

Cyberprzemoc to hasło, które coraz częściej wymieniane jest jako poważne zagrożenie dla naszego społeczeństwa. Jego ofiarą padają różne grupy.

Według badań Najwyższej Izby Kontroli jeden na trzech uczniów miał styczność z agresywnym zachowaniem w sieci.

Cyberprzemocą można określić wszystkie działania użytkowników, którzy za pomocą internetu krzywdzą drugiego człowieka. Wśród nich są min. ośmieszanie, poniżanie a także publikacje materiałów zawierających szkodliwe treści. Specjaliści coraz częściej zwracają uwagę, że efektem przemocy w internecie jest zwiększenie zachorowań na depresje i samobójstw wśród najmłodszych. Wyzwaniem pozostaje wystarczająco szybkie odkrywanie i reagowanie na takie zdarzenia.

W odpowiedzi na powyższe wyzwanie powstał Samurai Labs. To laboratorium w ramach którego powstał program, oparty o sztuczną inteligencję, pozwalający wykrywać i przeciwdziałać przemocy w sieci. Narzędzie działa w oparciu o połączenie uczenia maszynowego z wnioskowaniem, dzięki czemu możliwe jest analizowanie rozmów i zablokowanie szkodliwych treści, a także raportowanie takich zdarzeń osobie moderującej daną platformie.

Podczas spotkania będzie przestrzeń do zastanowienia się jaka jest skala agresywnych działań w sieci? Z jakimi sytuacjami zagrożenia spotykamy się najczęściej? Czy stworzenie takiego oprogramowania jest przełomem w walce z cyberprzemocą?

Gość specjalny:

Michał Wroczyński – CEO Samurai Labs, lekarz i przedsiębiorca specjalizujący się w komercjalizacji projektów związanych ze sztuczną inteligencją. Jego pasją jest uczynienie Internetu bezpieczniejszym miejscem dla dzieci, kobiet i ludzi ze wszystkich wyznań i kolorów, a ostatnią dekadę poświęcił na innowacje w technologii niezbędnej dla tego przełomowego systemu.

Osoby chcące wziąć udział w spotkaniu, prosimy o zaznaczanie opcji „wezmę udział w tym wydarzeniu” lub zgłoszenia e-mailowe pod adresem: gdansk@kj.org.pl

Szczegóły

Data:
27 maja 2019
Czas:
19:00 - 21:00
Wydarzenie Categories:
,

Organizator

Klub Jagielloński
Telefon:
12 429 02 73
Email:
klub@kj.org.pl
Strona internetowa:
kj.org.pl

Miejsce

Olivia Sky Club (budynek Olivia Tower, 12. piętro)
ul. Grunwaldzka 472
Gdańsk,
+ Google Map