Ładowanie Wydarzenia

« kalendarz

Kropelka Energii. Pomagamy podwójnie

08:30 - 14:30

2019
02.10
  • To wydarzenie minęło.

Fundacja Kropelka Energii i Olivia Business Centre zapraszają wszystkich pracujących w Olivia Business Centre (OBC) w Gdańsku i ich Przyjaciół, mieszkańców Trójmiasta do uczestnictwa w akcji zbiórki krwi, która odbędzie się 2 października 2019 roku na parkingu C (pomiędzy Halą Olivia a budynkiem Olivia Gate).

W jednym miejscu i w jednym czasie, będą dostępne dla dawców krwiobusy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK w Gdańsku). Rejestracja dawców odbędzie się w godzinach od 8:30 do 14:30. Za sprawny przebieg akcji oraz udzielanie informacji organizacyjnych odpowiedzialni są: Tomasz Rubanowicz (tel. 785 873 326) i Piotr Krysiński (tel. 601 529 929). Akcja będzie koordynowana przez Organizatorów bezpośrednio przy ambulansach.

Osoby, które mieszkają poza Trójmiastem lub będą w tym czasie na urlopach mogą oddać krew w najbliższych sobie punktach krwi na terenie całego kraju na hasło: „Kropelka Energii” (tu są adresy: http://www.nck.gov.pl/sluzba-krwi/rckik/ oraz terenowych Oddziałów: http://www.nck.gov.pl/oddzialy-terenowe/). Po oddaniu krwi prosimy o przesłanie informacji o donacji (potwierdzenie) dla celów statystycznych na adres: ekropelka@energa.pl

Po zakończeniu akcji udzielimy również odpowiedzi na wszystkie pytania przesłane na wspomniany adres, w trakcie akcji nie będzie takiej możliwości. Do jednego ambulansu wchodzi statystycznie około 60 osób z czego krew oddaje około 45÷50 osób. Frekwencja uczestników akcji to średnio od 120 do 150 osób.

POMAGAMY POMORSKIEMU HOSPICJUM DLA DZIECI

💟 2 października możemy zrobić dwie wspaniałe rzeczy jednocześnie, gdyż pomocy potrzebuje Pomorskie Hospicjum Dla Dzieci. Zbieramy więc pieluszki i chusteczki nawilżane. Można je przynosić do namiotu Kropelki, który stanie na parkingu C w ramach 🙂

Jakie trzeba spełnić warunki, aby zostać Honorowym Dawcą Krwi?
Przed oddaniem krwi zachęcamy do zapoznania się z wytycznymi, jakie należy spełnić, aby zostać Honorowym Dawcą Krwi. Szczegółowe informacje można uzyskać w zakładce „Dla Dawców” na stronie: http://www.krew.gda.pl/ lub skonsultować z lekarzem bezpośrednio w ambulansie.

 

UWAGA! Osoby, które planują oddać krew muszą pamiętać o tym, aby:

  • być zdrowym, czyli nie można posiadać objawów m.in. przeziębienia (np. kataru, kaszlu, opryszczki);
  • nie przyjmowali leków jak: aspiryna, paracetamol, antyalergiczne;
  • nie oddawać krwi na czczo, czyli koniecznie zjeść konkretny nie błonnikowy posiłek i wypić 1 litr wody niegazowanej;
  • być wyspanym i wypoczętym;
  • dwie godziny przed oddaniem krwi nie palić papierosów;
  • nie pić alkoholu, również w dniu poprzedzającym oddanie krwi;
  • koniecznie zabrać dowód osobisty lub prawo jazdy.

Baza dawców szpiku
Osoby zainteresowane zarejestrowaniem się w bazie dawców szpiku, powinny zgłosić to w ambulansie. Więcej informacji, jak zostać dawcą szpiku, można znaleźć na stronie: http://przeszczepy.wordpress.com/pytania-i-odpowiedzi/ lub https://www.dawca.pl/jak-zostac-dawca/dawstwo-szpiku

Zgodnie z zapisami artykułu 9 Ustawy o publicznej służbie krwi z dnia 22 sierpnia 1997 roku osobom oddającym krew przysługuje pełnopłatne zwolnienie od pracy w dniu, w którym oddadzą krew. Sugerujemy wcześniejsze uzgodnienie uczestnictwa w akcji z przełożonym.
W naszym codziennym otoczeniu (rodzina, znajomi) dochodzi do sytuacji, które wymagają przetoczenia (transfuzji) krwi. Potrzeba jest oczywista… pozostaje kwestia odwagi i chęci.

Serdecznie zapraszamy do oddania krwi, bo „Lubimy pomagać… a być Dawcą to wielki zaszczyt…”

ZAPRASZAMY!

Szczegóły

Data:
2 października 2019
Czas:
08:30 - 14:30
Wydarzenie Categories:
, ,

Organizator

Kropelka Energii
Telefon:
785 873 326
Email:
ekropelka@energa.pl
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/KropelkaEnergii/

Miejsce

Olivia Business Centre
ul. Grunwaldzka 472
Gdańsk, 80-400 Polska
+ Google Map
Telefon:
+48 58 739 61 00
Strona internetowa:
http://www.oliviacentre.com/