Ładowanie Wydarzenia

« kalendarz

Kropelka Energii. III mobilna akcja zbiórki krwi w 2019 roku

08:30 - 14:30

2019
07.08
  • To wydarzenie minęło.

Fundacja Kropelka Energii i Olivia Business Centre zapraszają wszystkich pracujących w Olivia Business Centre (OBC) w Gdańsku i ich Przyjaciół, mieszkańców Trójmiasta do uczestnictwa w akcji zbiórki krwi, która odbędzie się 07 sierpnia 2019 roku na parkingu C (pomiędzy Halą Olivia a budynkiem Olivia Gate).

W jednym miejscu i w jednym czasie, będą dostępne dla dawców krwiobusy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK w Gdańsku). Rejestracja dawców odbędzie się w godzinach od 8:30 do 14:30. Za sprawny przebieg akcji oraz udzielanie informacji organizacyjnych odpowiedzialni są: Tomasz Rubanowicz (tel. 785 873 326) i Piotr Krysiński (tel. 601 529 929). Akcja będzie koordynowana przez Organizatorów bezpośrednio przy ambulansach.

Osoby, które mieszkają poza Trójmiastem lub będą w tym czasie na urlopach mogą oddać krew w najbliższych sobie punktach krwi na terenie całego kraju na hasło: „Kropelka Energii” (tu są adresy: http://www.nck.gov.pl/sluzba-krwi/rckik/ oraz terenowych Oddziałów: http://www.nck.gov.pl/oddzialy-terenowe/). Po oddaniu krwi prosimy o przesłanie informacji o donacji (potwierdzenie) dla celów statystycznych na adres: ekropelka@energa.pl

Po zakończeniu akcji udzielimy również odpowiedzi na wszystkie pytania przesłane na wspomniany adres, w trakcie akcji nie będzie takiej możliwości. Do jednego ambulansu wchodzi statystycznie około 60 osób z czego krew oddaje około 45÷50 osób. Frekwencja uczestników akcji to średnio od 120 do 150 osób.

POMAGAMY POMORSKIEMU HOSPICJUM DLA DZIECI

💟 7 sierpnia możemy zrobić dwie wspaniałe rzeczy jednocześnie, gdyż pomocy potrzebuje Pomorskie Hospicjum Dla Dzieci. Zbieramy więc pieluszki i chusteczki nawilżane. Można je przynosić do namiotu Kropelki, który stanie na parkingu C w ramach 🙂
💟 W tym momencie potrzebne są pieluszki w rozmiarach: 1, 2, 4 – w mniejszych ilościach, 5 i 6; SENI – XS, S, M oraz TENA – 0, 1, 2.
Każdy z nas może więc zrobić coś dobrego, także te osoby, które nie mogą być dawcami. ZAPRASZAMY.

Jakie trzeba spełnić warunki, aby zostać Honorowym Dawcą Krwi?
Przed oddaniem krwi zachęcamy do zapoznania się z wytycznymi, jakie należy spełnić, aby zostać Honorowym Dawcą Krwi. Szczegółowe informacje można uzyskać w zakładce „Dla Dawców” na stronie: http://www.krew.gda.pl/ lub skonsultować z lekarzem bezpośrednio w ambulansie.

UWAGA! Osoby, które planują oddać krew muszą pamiętać o tym, aby:

  • być zdrowym, czyli nie można posiadać objawów m.in. przeziębienia (np. kataru, kaszlu, opryszczki);
  • nie przyjmowali leków jak: aspiryna, paracetamol, antyalergiczne;
  • nie oddawać krwi na czczo, czyli koniecznie zjeść konkretny nie błonnikowy posiłek i wypić 1 litr wody niegazowanej;
  • być wyspanym i wypoczętym;
  • dwie godziny przed oddaniem krwi nie palić papierosów;
  • nie pić alkoholu, również w dniu poprzedzającym oddanie krwi;
  • koniecznie zabrać dowód osobisty lub prawo jazdy.

Baza dawców szpiku
Osoby zainteresowane zarejestrowaniem się w bazie dawców szpiku, powinny zgłosić to w ambulansie. Więcej informacji, jak zostać dawcą szpiku, można znaleźć na stronie: http://przeszczepy.wordpress.com/pytania-i-odpowiedzi/ lub https://www.dawca.pl/jak-zostac-dawca/dawstwo-szpiku

Zgodnie z zapisami artykułu 9 Ustawy o publicznej służbie krwi z dnia 22 sierpnia 1997 roku osobom oddającym krew przysługuje pełnopłatne zwolnienie od pracy w dniu, w którym oddadzą krew. Sugerujemy wcześniejsze uzgodnienie uczestnictwa w akcji z przełożonym.
W naszym codziennym otoczeniu (rodzina, znajomi) dochodzi do sytuacji, które wymagają przetoczenia (transfuzji) krwi. Potrzeba jest oczywista… pozostaje kwestia odwagi i chęci.

Serdecznie zapraszamy do oddania krwi, bo „Lubimy pomagać… a być Dawcą to wielki zaszczyt…”

ZAPRASZAMY!

Szczegóły

Data:
7 sierpnia 2019
Czas:
08:30 - 14:30
Wydarzenie Categories:
, ,

Organizator

Kropelka Energii
Telefon:
785 873 326
Email:
ekropelka@energa.pl
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/KropelkaEnergii/

Miejsce

Olivia Business Centre
ul. Grunwaldzka 472
Gdańsk, 80-400 Polska
+ Google Map
Telefon:
+48 58 739 61 00
Strona internetowa:
http://www.oliviacentre.com/