Ładowanie Wydarzenia

« kalendarz

Konferencja Technologiczna dla biznesu

09:00 - 13:30

Darmowy
2017
08.11
  • To wydarzenie minęło.

8 listopada w Olivia Business Centre – Sky Club, odbędzie się druga w tym roku Konferencja Technologiczna dla biznesu. Tym razem specjaliści będą rozmawiać o bezpieczeństwie sprzętu IT i danych.

Skąd pomysł na konferencję o bezpieczeństwie?

Badania „Sprzęt IT w MŚP w Polsce 2017” przeprowadzone przez Lenovo pokazują, że małe i średnie firmy w Polsce niewłaściwie interpretują podstawowe kwestie bezpieczeństwa infrastruktury IT, co również oznacza, że nie chronią odpowiednio swoich danych. Z tymi problemami spotykamy się na co dzień. Rozmawiając z Klientami zadajemy pytanie: czy Twoja firma może sobie pozwolić na utratę jakichkolwiek danych? Jak próbujecie temu zapobiec? Wszyscy zdają sobie sprawę jak ważne dla ich funkcjonowania są gromadzone informacje oraz jakie koszty i problemy powstają przy ich ochronie. Nasza konferencja to odpowiedź na współczesne wyzwania dotyczące zagrożeń w systemach informatycznych – chcemy zwiększać świadomość nie tylko działów IT, ale także kadry zarządzającejmówi Ireneusz Ziomkowski, prezes Netz.

Konferencja rozpocznie się od prezentacji nowości Lenovo. Notebooki biznesowe serii ThinkPad tworzone z myślą o biznesie nie tylko pod względem funkcjonalności i mobilności, ale także jeśli chodzi o bezpieczeństwo przechowywanych danych. Maciej Polak (Lenovo) przedstawi zastosowane w notebookach ThinkPad rozwiązania, dzięki którym są one jednymi z najlepiej zabezpieczonych przed utratą danych.

Grzegorz Ostrowski (Chief Technology Officer Netz) w swoim wystąpieniu dotyczącym bezpieczeństwa danych, przedstawi rozwiązania firmy Microsoft, takie jak: Azure Backup, OneDrive, Office365. Będzie mówił o tym jak przechowywać, udostępniać i zabezpieczać informacje, wykorzystując posiadane już rozwiązania, a także o podstawowych błędach bezpieczeństwa, które firmy wciąż popełniają.

Nie zabraknie także kwestii prawnych – Tomasz Palak (Profit Plus / tomaszpalak.pl) rozprawi się z faktami i mitami o RODO. Co się tak naprawdę zmieni? Czy rzeczywiście czeka nas rewolucja w ochronie danych osobowych i milionowe kary? Radca prawny opowie o RODO i jego znaczeniu dla biznesu.

Ireneusz Ziomkowski (Netz Data) będzie mówił o Spektrum – nowoczesnym systemie umożliwiającym elektroniczny obieg dokumentów. Spektrum pozwala na zarządzanie przedsiębiorstwem z każdego miejsca na świecie, zwiększa wydajność pracy, a przede wszystkim podnosi poziom bezpieczeństwa przetwarzanych i przechowywanych informacji w firmie.

Na koniec Maciej Garbień (Intel) opowie o bezpieczeństwie IT dla rozwiązań opartych o procesory Intel Core. Jak eliminować zagrożenia bezpieczeństwa dzięki wspieranym sprzętowo zabezpieczeniom z wieloskładnikową ochroną tożsamości z jednoczesną redukcją kosztów operacyjnych IT poprzez zdalne zarządzanie? Ochrona tożsamości za pomocą zabezpieczeń sprzętowych, konfigurowalnych funkcji wielopoziomowego uwierzytelniania oraz łatwych do wdrożenia kompleksowych rozwiązań z procesorami Intel® Core™ vPro™ siódmej generacji.

Konferencja Technologiczna to ważne wydarzenie przygotowane z myślą o poszerzeniu wiedzy nt. bezpieczeństwa sprzętu IT i danych w Twojej firmie, która pozwoli zminimalizować ryzyko zagrożeń systemowych zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych.

Udział w Konferencji jest bezpłatny. Wstęp wolny! Obowiązuje rejestracja.

 

 

 

Szczegóły

Data:
8 listopada 2017
Czas:
09:00 - 13:30
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Categories:
, ,
Strona internetowa:
http://netz.pl/konferencja-technologiczna/

Organizator

Netz
Telefon:
58 551 52 72
Strona internetowa:
www.netz.pl

Miejsce

Olivia Sky Club (budynek Olivia Tower, 12. piętro)
ul. Grunwaldzka 472
Gdańsk,
+ Google Map