Ładowanie Wydarzenia

« kalendarz

Klub Kobieta i Pieniądze: Dokumenty bezpieczeństwa

18:00 - 19:00

2019
18.09
  • To wydarzenie minęło.

Poprzez dokumenty zabezpieczające będziemy rozumieć wszystkie te, których obecność lub brak wpływa na nasze i naszej rodziny, aktualne i przyszłe życie. Zaliczamy do nich:

  • Intercyzę
  • Ubezpieczenie na życie
  • Testament

Intercyza to inaczej umowa majątkowa małżeńska, która może zostać podpisana u notariusza w dowolnym momencie trwania małżeństwa. Po co? Głównie na wypadek rozwodu!

Ubezpieczenie to nie jest inwestycja – to terminowe zabezpieczenie twoich interesów na wypadek…

Testament to dokument, w którym rozporządzasz własnym majątkiem na wypadek śmierci. Każdy z małżonków sporządza swój osobny testament! Po co? Na wypadek śmierci.

Na spotkaniu:

  • omówimy czym jest intercyza, po co i jak a także kiedy najlepiej- ją stworzyć i podpisać
  • powiemy po co i od czego warto się ubezpieczyć
  • dowiecie się czym jest prawo spadkowe, kto ma prawa do spadku mimo nie uwzględnienia go w testamencie, kiedy można spisać i zmienić testament

Oczywiście nie wychodzimy za mąż, aby zaraz się rozwodzić. Nie zaczynamy życia myśląc o śmierci. Nie wychodzimy na spacer myśląc, że potrąci nas samochód. Znamy zwykle plan A swojego życia. A co w sytuacji, gdy ten plan się nie powiedzie? Zawsze warto mieć plan B, aby proces nagłej zmiany nie był aż tak bolesny i dotkliwy, jakby mógł być. Dlatego intercyza, polisa i testament to trójca mądrej i przezornej kobiety!

My kobiety mamy inne od mężczyzn podejście do pieniędzy, inne z nimi związane problemy, więcej też emocji oraz niestety mniej w portfelu. I dlatego m.in. powstał nasz Klub i powstają kolejne w całej Polsce! Nasza sytuacja finansowa nie zmieni się bez edukacji finansowej! Nasza emerytura nie pojawi się na naszych kontach dzięki ZUSowi! Wszystkie dobrze o tym wiemy, ale odsuwamy ten nieprzyjemny temat i liczymy, że zawsze jakoś to będzie. Mam rację?

ŚRODA | 18 WRZEŚNIA | 18:00

Szczegóły

Data:
18 września 2019
Czas:
18:00 - 19:00
Wydarzenie Categories:
,

Organizator

Klub Kobieta i Pieniądze
Strona internetowa:
kobietaipieniadze.pl

Miejsce

O4 Coworking
Grunwaldzka 472B
Gdańsk, Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://o4.network