Ładowanie Wydarzenia

« kalendarz

Klub Fotografii- zajęcia dla początkujących

09:00 - 11:00

2019
14.12
  • To wydarzenie minęło.

Zamknięta rejestracja na wydarzenie.

Serdecznie zapraszamy na zajęcia w Klubie Fotografii w Olivia Business Centre.

Kurs składa się z 10 bezpłatnych zajęć. Spotkania będą zarówno teoretyczne jak praktyczne. Przeznaczone są dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z fotografią.

Pierwszą część warsztatów poświęcimy na omówienie kwestii technicznych po czym udamy się na fotospacer po okolicy, starając się uchwycić miejskie krajobrazy Oliwy. Spróbujemy też swoich sił w starciu z reportażem ulicznym czyli popularnym ostatnio nurtem street photography. Zdjęcia, które powstaną podczas tego spaceru będziecie mogli na spokojnie przejrzeć, wybrać i obrobić w domu, a na kolejnych zajęciach omówimy sobie wybrane fotografie wraz z ich zaletami i elementami do poprawki.

 

Na zajęciach zostanie też ogłoszone wyzwanie (z odrobiną rywalizacji) dla uczestników warsztatów, więc naprawdę warto być!

Fotografia uliczna, reportażowa  i krajobraz miejski. Około 30 minut wstępu, wyjście „na zdjęcia” i na koniec omówienie efektów. Zabierzcie ze sobą swoje aparaty.

Zajęcia poprowadzi nasz ambasador Marcin Woźniak z firmy Energa.

„Ja sam fotografuję od piątego roku życia. Przez pewien czas był to także mój zawód. Moje zdjęcia były prezentowane na wystawach fotograficznych. W tej chwili fotografuję tylko dla siebie oraz prowadzę od czasu do czasu warsztaty dla dzieci, którymi opiekuje się Dom Kultury i Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w miejscowości, z której pochodzę.”

Warsztaty będą podzielone tematycznie w następujący sposób:

„Krajobraz w ogóle i w szczególe”. Jak nie robić nudnych zdjęć na wakacjach. Łączny czas teorii i praktyki zajmie około 3 h.

Portret poza studiem. Wykorzystanie tła, światła zastanego, odbłyśników oraz lampy błyskowej. Wstęp teoretyczny plus zajęcia w terenie, na koniec ocena rezultatów.

Planowany czas – około 3h.

Fotografia nocna – omówienie i wyjście „w teren” oraz podsumowanie rezultatów. Statyw mile widziany, ale nie jest obowiązkowy. Czas zajęć – od 2 do 3h.

Zajęcia do przeprowadzenia w zimie, kiedy zmrok zapada najwcześniej.

Wstęp do fotografii studyjnej. Sprzęt, podstawowe scenariusze oświetlenia, wstęp do fotografii produktowej, wstęp do fotografii portretowej i praca z modelem.

Wymagany aparat współpracujący z zewnętrznymi lampami błyskowymi. Czas zajęć – 2 do 3h.

Fotografia w niskim i wysokim kluczu. Co to jest i jak ją uzyskać w studiu fotograficznym. Kontynuacja i rozwinięcie zajęć studyjnych, czas zajęć – około 3h.

Wstęp do projektu „W 80 twarzy dookoła świata”.

Realizacja projektu „W 80 twarzy dookoła świata”. Dwa spotkania po około 3h.

A na koniec wystawa zdjęć powstałych w trakcie zajęć.

Warsztaty odbędą się w O4 Coworking w sali Krypton na 2 piętrze.

Wymagania: cyfrowy aparat fotograficzny z opcją trybów manualnych, karta pamięci, do części zajęć będzie potrzebny aparat mający możliwość podpięcia zewnętrznej lampy błyskowej (tzw. gorąca stopka). Miło by było, gdyby uczestnicy przejrzeli instrukcje obsługi swoich aparatów i znali choć podstawową ich obsługę. Do fotografii nocnej fajnie by było, żeby każdy miał statyw, ale nie jest to konieczne.

DOŁĄCZ DO GRUPY NA FB: KLUB FOTOGRAFII OBC

Szczegóły

Data:
14 grudnia 2019
Czas:
09:00 - 11:00
Wydarzenie Categories:
,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/groups/2494392074129358/about/

Organizator

Olivia Business Centre / Ambasador Swojej Pasji
Telefon:
533 329 786
Email:
elzbieta.sumionka@oliviacentre.com
Strona internetowa:
https://www.oliviacentre.com/aktualnosci/olivii-laczy-nas-pasja-zostan-ambasadorem-swojej-pasjii/

Miejsce

O4 Coworking
Grunwaldzka 472B
Gdańsk, Polska
Strona internetowa:
http://o4.network