Ładowanie Wydarzenia

« kalendarz

Jak poprawić jakość życia i znaleźć szczęście?

18:00 - 20:00

2018
15.02
  • To wydarzenie minęło.

Olivia Cooltura zaprasza na spotkanie autorskie z dr Marleną Kossakowską, psycholog z Uniwersytetu SWPS: „Jak poprawić jakość życia i znaleźć szczęście?”

Potrzeba rozwoju osobistego jest naturalną potrzebą ludzi na całym świecie. Istnieje wiele programów i projektów, które są nastawione na poprawę jakości życia. Mamy bowiem coraz większą świadomość faktu, że do dobrego samopoczucia nie wystarczą jedynie rzeczy materialne. I że towarzyszące nam na co dzień napięcie i  stres skutecznie potrafią odebrać nam radość oraz spokój wewnętrzny. A przecież chcemy  doświadczać pozytywnych emocji, mieć dobre relacje z innymi i poczucie sensu istnienia. Chcemy robić to, co kochamy. Po prostu wieść dobre życie, w pełni odczuwając płynące z niego szczęście. O tym, że jest to możliwe przekonuje w najnowszej książce „Projekt: Dobre Życie” dr Marlena Kossakowska, psycholog zdrowia z sopockiego wydziału Uniwersytetu SWPS.

Zapraszamy na spotkanie autorskie, podczas którego dr Kossakowska przybliży nam główne koncepcje zawarte w książce. To także znakomita okazja, aby zapoznać się z 6-tygodniowym programem ćwiczeń oraz zadań prowadzących do poprawy dobrostanu… i zacząć realizować je w codziennym życiu!

„Projekt Dobre Życie” powstał na podstawie koncepcji dobrostanu według Martina Seligmana. Jego celem jest zadbanie o wszystkie wyróżnione przez tego badacza elementy składowe dobrostanu. Zachęcamy do zaangażowania się w ten projekt, do udzielania odpowiedzi na pytania oraz wykonywania kolejnych ćwiczeń i zadań. Wszystkie ćwiczenia zostały wypróbowane i przetestowane przez naukowców. Mogą być zatem skuteczne również dla każdego z nas. Wiele podobnych ćwiczeń wykonujemy na co dzień, ale zwykle nie zdajemy sobie sprawy, że budują one nasze szczęście. Uświadomienie sobie tego jest bardzo cenne, ponieważ daje poczucie, że możemy sami dbać o swoje szczęście.

„Projekt Dobre Życie” jest propozycją 6-tygodniowej codziennej pracy nad zwiększeniem szczęścia w ujęciu hedonistycznym i eudajmonistycznym. Polega on na regularnym wykonywaniu wskazanych zadań i ćwiczeń. Projekt jest dostosowany do warunków polskich, choć wzorowany na badaniach i doświadczeniach badaczy z różnych krajów (Lyubomirsky i Seligman). Został napisany w konwencji terapii poznawczo-behawioralnej.

Zapraszamy na spotkanie. Liczba miejsc ograniczona.

Prosimy o rejestrację na wydarzenie (przycisk „ZAPISZ SIĘ” poniżej)

–/ —

Dr Marlena Kossakowska – Psycholog zdrowia z sopockiego wydziału Uniwersytetu SWPS. Zajmuje się psychologią pozytywną, ale swoją drogę naukową (także jako praktyk) rozpoczęła od psychologii klinicznej i zdrowia. Jej najważniejsze zainteresowania badawcze koncentrują się wokół identyfikowania pozytywnych aspektów radzenia sobie ze stresem choroby przewlekłej. Zaadaptowała także kilka narzędzi badawczych z zakresu psychologii pozytywnej. Jest członkiem Zarządu International Positive Psychology Association (IPPA). W 2013 r. została nominowana do prestiżowej nagrody Christopher Peterson Gold Medal przez International Positive Psychology Association. W latach 2013–2014 przebywała na stażu naukowym w Positive Psychology Center, University of Pennsylvania, Philadelphia PA, USA u dr. Martina Seligmana.

–/ —

 Na spotkanie zaprasza:

StaraOliwa.pl

Szczegóły

Data:
15 lutego 2018
Czas:
18:00 - 20:00
Wydarzenie Categories:
, , , ,

Organizator

Olivia Business Centre
Email:
komunikacja@oliviacentre.com
Strona internetowa:
http://www.oliviacentre.com/

Miejsce

Olivia Sky Club (budynek Olivia Tower, 12. piętro)
ul. Grunwaldzka 472
Gdańsk,
+ Google Map