Ładowanie Wydarzenia

« kalendarz

Jak polskie firmy radzą sobie w Unii Europejskiej?

17:30 - 19:30

2020
18.02
  • To wydarzenie minęło.

Zapraszamy na spotkanie Klubu Jagiellońskiego:
Jak polskie firmy radzą sobie w Unii Europejskiej?

Oddział gdański Klubu Jagiellońskiego serdecznie zaprasza Państwa do udziału w spotkaniu dyskusyjnym na temat sytuacji polskich firm w Unii Europejskiej, w którym weźmie udział Wiceminister Rozwoju – dr Krzysztof Mazur oraz dr Patryk Kaczmarek.

Podczas spotkania chcielibyśmy odpowiedzieć sobie między innymi na następujące pytania:

  • jak w praktyce działa jednolity rynek wewnętrzny Unii Europejskiej?
  • czy firmy działające w obrębie jednolitego rynku mają czego się obawiać ze strony konkurencyjnych firm spoza UE?
  • jak na tle innych wypadają polskie przedsiębiorstwa? Czy radzą sobie z konkurencją wewnątrz UE?
  • czy przedstawione przez Ministerstwo Rozwoju i Stowarzyszenie Inicjatywa Mobilności Pracy w „Czarnej Księdze” wnioski dotyczące wielu barier, jakie napotykają polskie firmy są słuszne?
  • czy umowa handlowa z Wielką Brytanią wpłynie znacząco na sytuację polskich firm? jakie szanse i zagrożenia niesie ze sobą ten proces

Więcej o Gościach:
dr Krzysztof Mazur – podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, doktor nauk politycznych, aktywista społeczny i publicysta. Pracownik Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ. Członek Rady Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz przewodniczący Komitetu Sterującego programu strategicznego „Gospostrateg” w NCBR. Zaangażowany, jako członek Rady fundacji, w prace Koalicja na rzecz Polskich Innowacji. Od 2015 r. członek Narodowej Rady Rozwoju powołanej przez Prezydenta RP, gdzie zasiada w sekcji “Edukacja, młode pokolenie, sport” oraz “Nauka i innowacje”.

dr Patryk KACZMAREK – adiunkt w Katedrze Bankowości i Finansów Wydział Zarządzania – Uniwersytet Gdański, prezes zarządu Project Finance Sp z o.o. zajmującej się przygotowywaniem projektów inwestycyjnych. Zawodowo i naukowo zajmuje się również tematyką nadzoru bankowego. Laureat nagrody Rektora Uniwersytet Gdański dla najlepszych doktorantów w 2018 roku.

Spotkanie odbędzie się dnia 18 lutego (wtorek) o godz. 17:30 w budynku Olivia Business Centre (budynek Olivia Tower, 12 piętro, al. Grunwaldzka 472, Gdańsk).

Pierwszeństwo wstępu mają osoby, które zgłoszą się e-mailowo pod adresem: gdansk@klubjagiellonski.pl

Szczegóły

Data:
Luty 18
Czas:
17:30 - 19:30
Wydarzenie Categories:
,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/176768086978740/

Organizator

Klub Jagielloński
Telefon:
12 429 02 73
Email:
klub@kj.org.pl
Strona internetowa:
kj.org.pl

Miejsce

Olivia Sky Club (budynek Olivia Tower, 12. piętro)
ul. Grunwaldzka 472
Gdańsk,
+ Google Map