Ładowanie Wydarzenia

« kalendarz

KONFERENCJA COWORKING NOW 2019

09:00 - 15:30

349PLN
2019
04.04 - 05.04
 • To wydarzenie minęło.

Olivia Business Centre wraz z O4 Coworking zapraszają na trzecią edycję konferencji Coworking Now!

Coworking Now to konferencja jakiej w Polsce jeszcze nie było! Rośnie zapotrzebowanie na wiedzę o coworkingach. Tempo wzrostu tych przestrzeni kreatywnych na świecie (20-25 % rok do roku)* i wyraźnie widoczne tendencje związane z dbaniem o pracowników każą bowiem dostrzec w coworkingach coraz ważniejszego biznesowego „gracza”.
Dwie poprzednie edycje wydarzenia sprowadziły do Gdańska kilkuset przedstawicieli coworkingów, dużych firm (reprezentowanych zwłaszcza przez szefów działów HR!), agentów nieruchomości, samorządowców oraz osób zainteresowanych tematyką współpracy i rozwoju.
Nie od dziś wiadomo, że coworkingi jako przestrzeń do pracy, ale i ruch ideologiczny rozwijają się dynamicznie na całym świecie. Zaprezentowanie korzyści, które niesie za sobą praca w przestrzeni coworkingowej, a także możliwości, jakimi skutkować może współpraca coworkingów z samorządami, czy społeczności freelancerskiej z wielkimi firmami jest niezwykle istotne dla rynku pracy oraz rozwoju biznesu w Polsce. Opłaca się to każdej ze stron. Wszystkie zadania wymagające kreatywności, innowacyjności, zespołu i zaangażowania wykonywane są efektywniej w przestrzeni coworkingowej. Główną zaletą coworkingu jest bowiem nie tylko ograniczenie kosztów, ale przede wszystkim możliwość wymiany doświadczeń i wiedzy, poznania nowych osób, a przy okazji pozyskania współpracowników do kolejnych projektów.

Nadmienimy już tylko, że raport Knight Frank (Y)OUR SPACE z 2018 roku wskazuje na to, że największe firmy świata już przestawiają się na elastyczne miejsca pracy. Aż 69% światowych korporacji planuje zwiększenie wykorzystania formuły coworkingu w ciągu następnych trzech lat. Właśnie o tych zmianach, trendach i korzyściach mowa będzie podczas III konferencji Coworking Now. Ta odbędzie się już 4-5 kwietnia 2019 r. w biznesowym centrum Trójmiasta – Olivia Business Centre, a dokładniej w jednym z największych coworkingów w Polsce, O4 Coworking, który jest inicjatorem i organizatorem wydarzenia. To odpowiedni moment, żeby zarezerwować ten termin i przygotować się na ogromną dawkę inspiracji.
Przez dwa dni uczestnicy Coworking Now skupiać się będą na relacjach w środowisku pracy, dzieleniu się wiedzą i skutecznym networkingu – wartościach, które owocują realnymi biznesami. W O4 Coworking gościć będą międzynarodowi prelegenci, którzy podzielą się swoim doświadczeniem, poruszając tematy związane z trendami i innowacjami: dla coworkingów oraz firm.

Od pierwszej edycji stawiamy na merytorykę. Sprowadzamy specjalistów z całego świata, a naszym celem jest to, by uczestnicy konferencji wyszli z ogromem wiedzy i inspiracji. Zaprosiliśmy m.in. Christopha Fahle’a, założyciela Betahaus, jednego z pierwszych i najbardziej wpływowych niezależnych przestrzeni coworkingowych w Europie, Beatrix Bedo, twórczynię Impact Hub, która o równowadze finansowej wie wszystko. Nie zabraknie i polskich specjalistów. Obecność potwierdzili Piotr Bucki czy Przemysław Chimczak. Wciąż ogłaszamy kolejnych prelegentów – mówi Martyna Czarnobaj-Borowska, Project Manager O4 Coworking.

Co więcej, uczestnicy tegorocznego Coworking Now będą mogli wziąć udział w licznych spotkaniach i warsztatach o tym, jak tworzyć owocne relacje biznesowe, efektywnie współpracować, skutecznie sprzedawać, czy jak pozyskiwać źródła finansowania i osiągać ekonomiczną równowagę. O sprawnej komunikacji z coworkerami i partnerami biznesowymi oraz o tym, jak kreować atrakcyjne przestrzenie, na których po prostu można zarobić. Podczas Coworking Now zostaną też zaprezentowane wyniki drugiej edycji jedynego w Polsce badania polskiej strefy coworkingowej.

Odbiór pierwszej edycji raportu przerósł nasze oczekiwania. Ta okazała się strzałem w dziesiątkę, dlatego i w tym roku pochyliliśmy się nad analizą polskiej strefy coworkingowej. Poszliśmy krok dalej, zbadaliśmy nie tylko coworkingi, przez pryzmat operatorów, ale również freelancerów i ich potrzeby, coworkerów i to, czy rzeczywiście coworking wzmacnia ich biznes. Przyjrzeliśmy się ponadto dużym firmom oraz korporacjom, by sprawdzić ich ewentualne korelacje z przestrzeniami coworkingowymi. Nasz raport będzie źródłem inspiracji nie tylko dla coworkingów, ale również działów HR czy zarządzających nieruchomościami – mówi Katarzyna Bobińska, marketing manager O4 Coworking.

KOGO ZAPRASZAMY?

 • Liderów coworkingów chcących zdobyć wartościową wiedzę i skorzystać z praktycznych rad.
 • Prezesów dużych firm i kierowników działów HR, którzy chcą tworzyć idealne środowisko dla rozwoju swoich pracowników.
 • Samorządowców oraz Przedstawicieli ekosystemów (parki naukowo-technologiczne, strefy, inkubatory), którzy aktywnie uczestniczą w rozwoju biznesowej społeczności.
 • Agentów nieruchomości, którzy chcą poznać korzyści, jakie niesie za sobą przestrzeń coworkingowa w centrum biznesowym.
 • Ciebie i wszystkie osoby, którą interesuje tematyka coworkingową, bądź które chcą dowiedzieć się tego, o co w tym wszystkim naprawdę chodzi.

 

DLACZEGO WARTO?

 • 16 prelegentów, 21 wartościowych prelekcji! Wszystko w jednym miejscu podczas dwudniowej konferencji.
 • Biznes to relacje. Gościmy prelegentów z całego świata, którzy o budowaniu społeczności wiedzą wszystko.
 • Ogromna dawka wiedzy. Stawiamy na merytorykę! Po raz trzeci sprowadzamy praktyków z całego świata, by podzielili się wartościowa wiedzą i praktycznymi radami.
 • Jedyny raport w Polsce o coworkingu. Poznacie wyniki raportu poświęconego networkingowi i zmianom zachodzącym w polskich coworkingach – wśród freelancerów, a także w korporacjach!
 • Atmosfera. Wspólne spędzenie czasu nad morzem, impreza wieczorna, czyli niezastąpiony networking!
 • Top event. Według deskmag.com Coworking Now jest jedną z najważniejszych światowych konferencji o coworkingu 2019 roku. Musisz tu być!

KUP BILET!

ZAPROSZENIE PDF DO POBRANIA

Więcej informacji:
WWW: coworkingnow.eu

FB: https://www.facebook.com/events/2106201162932517

*Badanie 2018 Global Coworking Survey
** Raport Knight Frank (Y)OUR SPACE

Szczegóły

Start:
Kwiecień 4 09:00
Koniec:
Kwiecień 5 15:30
Koszt:
349PLN
Wydarzenie Categories:
, ,

Organizator

Coworking O4
Email:
izabela.paluch@oliviacentre.com
Strona internetowa:
o4.network

Miejsce

Coworking O4
Grunwaldzka 472B
Gdańsk, Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://o4.network