>

Co dzieje się w Olivia Business Centre?

Taki był nasz niesamowity Dzień Dziecka na Sportowo!

Tak wyglądał nasz niesamowity i pełen energii Dzień Dziecka na Sportowo. Nie od dziś wiemy, że #razemmozemywiecej, więc  1 czerwca wraz z naszymi najbliższymi Sąsiadami - Szkołą Podstawową nr 35 z klasami sportowymi w Gdańsku Oliwie oraz Gdańskim Klubem Sportowym "Stoczniowiec" - zaprosiliśmy dzieciaki do udziału w... olimpiadzie. Dziękujemy naszym wspaniałym Partnerom, którzy włożyli w Dzień Dziecka wiele serca i energii. Dziękujemy też Wszystkim Gościom, bez których nie byłoby tak fantastycznie. Nie ma jak Sąsiedzi! Wielkie brawa należą się prowadzącemu, którym był mistrz olimpijski, Mateusz Kusznierewicz!

1 czerwca Gdański Klub Sportowy Stoczniowiec Gdańsk, Szkoła Podstawowa nr 35 z oddziałami sportowymi i Olivia Business Centre zaprosiły najmłodszych do udziału w licznych konkurencjach sportowych, które zwyczajowo rozgrywane są podczas igrzysk olimpijskich. Rywalizacja miała wyjątkowy charakter, ponieważ jej celem  była wielka rodzinna zabawa, tym razem przy czynnym udziale znanych i utytułowanych sportowców z Trójmiasta.

Młodzi uczestnicy mieli okazję spróbować swoich sił na boiskach do piłki nożnej i badmintona, przekonać się, że lekka atletyka i hokej na rolkach są równie pasjonujące, jak kolarstwo, rugby, gimnastyka sportowa, wioślarstwo i żeglarstwo.

Spotkaliśmy m.in. gwiazdę badmintona Kamilę Augustyn, uczestniczkę IO w Pekinie i Londynie, która zmierzyła się ze śmiałkami precyzyjnych uderzeń w lotkę. O tym, że jak judo to i zabawa przekonywała uczestników Adrianna Dadci-Smoliniec, olimpijka z Aten, Mistrzyni Europy oraz multimedalistka Mistrzostw Polski. Był też symboliczny ring bokserski, a w nim Marcin „Express” Marczak, zawodowy bokser, organizator popularnych gal bokserskich. Dla każdego coś niesamowitego, więc gdy nudziła się walka z cieniem najlepiej było spróbować widowiskowych ćwiczeń wolnych, skoków i elementów równoważnych pod okiem doświadczonych trenerów i zawodników MKS Gdańsk. Na fanów dwóch kółek czekało Stowarzyszenie RowerOver, które prócz obłędnych atrakcji przygotowało tor przeszkód i warsztat o tym, jak bezpiecznie poruszać się w ruchu drogowym.

O sile zespołów przekonywały najmłodszych drużyny koszykówki i futsalu AZS Uniwersytet Gdański, Rugby Club Lechia Gdańsk, Biało-Zielone Ladies Gdańsk oraz Szkoła nr 35, od lat określana mianem kuźni talentów w piłce ręcznej, łyżwiarstwie figurowym i hokeju na lodzie. To właśnie tu, na gdańskim lodowisku Stoczniowca w Hali Olivia swoje kariery rozpoczynało wiele gwiazd światowego sportu, z którymi również spotkamy się 1 czerwca.

Co istotne,  znani i lubiani zawodnicy bez obaw podjęli wyzwanie zaprezentowania się w nieco innej roli. Pozwoliło to uczestnikom poznać swoich idoli, wziąć udział w prowadzonych przez nich konkurencjach, a także przybić piątkę i zrobić sobie wspólne zdjęcie.

- Dzień Dziecka na Sportowo w Oliwie był okazją, aby poznać między innymi zespół seniorek GKS Stoczniowiec Gdańsk w hokeju na lodzie. Dziewczyny mają na koncie pięć medali Mistrzostw Polski, zdobywanych rok po roku. Obok nich zprezentowali się rokujący juniorzy, którzy pod wodzą kapitana Krystiana Mocarskiego zdobyli srebro w krajowym championacie. Zagrał z nami także Igor Smal, reprezentant w kategorii do lat 20. Poznaliśmy i Adriana Wielgata, wielokrotnego Mistrza Polski, uczestnika Mistrzostw Europy, Świata, Pucharu Świata, olimpijczyka z Pyongchang, a także Marcina Bachanka multimedalistę Mistrzostw Polski seniorów, uczestnika Pucharu Świata, wicemistrza globu w Akademickich Mistrzostwach Świata – z dumą opowiada Maciej Turnowiecki, Dyrektor Sportowy GKS Stoczniowiec.

To był początek mistrzowskiej plejady! Jak wygrywać przekonywali Rafał Grycner, młodzieżowy Wicemistrz Polski w wieloboju i Mistrz kraju na dystansie 1000 metrów oraz określana mianem eksportowej para taneczna Justyna Plutowska i Jeremie Flemin. Wicemistrzowie Polski w łyżwiarstwie figurowym, uczestnicy Mistrzostw Europy przylecieli prosto z Montrealu, gdzie przez większą część sezonu trenują. Nie zabrakło utalentowanej absolwentki Szkoły 35 Amelii Rams, która u progu kariery może poszczycić się medalami Olimpiady Młodzieży i tegorocznym złotem z Młodzieżowych Mistrzostw kraju.

Jednym z głównych akcentów Dnia Dziecka był międzypokoleniowy mecz hokejowy. Co prawda spotkanie nie odbyło się na lodzie, ale emocji, jak to w hokeju, nie zabrakło. Drużynie biało-niebieskich przewodziła Katarzyna Kasprzycka, brązowa medalistka Mistrzostw Świata I Dywizji w Chinach.

O tym, że zbliża się lato przypomnieli dzieciom pasjonaci sportów wodnych z Gdańskiego Klubu Żeglarskiego, specjalizujący się w windsurfingu i w Optymistach. Jak ważna jest codzienna aktywność wyjaśniali instruktorzy z CityFit, którzy prowadzili otwarte zajęcia fitness i rywalizację na ergometrach wioślarskich. Sędzią w pojedynku był Cezary Mrozowicz, medalista Mistrzostw Świata w „ósemce” wagi lekkiej.

Maluchom w zabawie kibicowały  wyjątkowe maskotki. O taką niespodziankę dla najmłodszych zadbało ZOO Gdańsk. Były nie tylko wspólne harce, ale także okazja, aby „przybić piątkę” lamie i żyrafie, zmierzyć się w wyścigu z kangurem, czy zrobić zdjęcie z królem lwem.

Jak ugasić pożar w gardle, czy w żołądku mamy cytrynę oraz jak widzi pszczoła można się było dowiedzieć w strefie BayLab – Bayer Better Life, z której w ułamku sekundy zdołaliśmy  przenieść się do świata pełnego przygody w wirtualnej rzeczywistości, znajdując się wewnątrz ludzkiego organizmu, czy unosząc się, jak pszczoła latająca nad łąką.

Tak fantastyczny Dzień Dziecka na Sportowo w Oliwie nie mógł sie odbyć bez uwielbianych przez maluchy dmuchańców i pysznych lodów, które 1 czerwca smakują zawsze wyjątkowo! 

Było też coś dla mam, babć, cioć... Strefa Kobiet proponowała coś dla ducha i coś dla ciała. Na Panie czekały ciekawe mini-prelekcje ekspertów, konsultacje pielęgnacyjne, warsztaty z robienia biżuterii. Był słodki poczęstunek i miękkie sofy oraz poduchy, by odpocząć... Wystarczyło wziąć ze sobą dobry nastrój i otwarty umysł.  Można tu było, robiąc piękną bransoletkę, posłuchać specjalistów (m.in. adwokat Anny Bober-Koytarbińskiej oraz Agnieszki Baranowskiej, ambasadorki Regionalnej Klubu Kobieta i Pieniądze), a w tzw. międzyczasie skubnąć coś słodkiego! Partnerowały nam w strefie Kobiet:
Pracownia Marzeń Klubokawiarnia; Jubiler Kardamo i NowystylGroup.com :) 

Dzień Dziecka na Sportowo w Olivii objęła Patronatem Honorowym Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. 

Szczególne podziekowania kierujemy do naszego Rezydenta, firmy Arrow Polska, która zdecydowała się zostać oficjalnym partnerem wydarzenia.

DZIĘKUJEMY! 

×

Zapisz się do naszego newslettera!