Ładowanie Wydarzenia

« kalendarz

Rozwój a przemiana: spotkanie z dr. Tomaszem Mazurem

17:00 - 19:00

2018
18.06
  • To wydarzenie minęło.

Rozwój a przemiana: o filozofii stoickiej, jako praktyce prowadzącej do szczęścia. Zapraszamy na spotkanie z dr. Tomaszem Mazurem – filozofem, pisarzem, współczesnym stoikiem.

Dowiedz się, jak możesz skutecznie pracować nad sobą. Może już czas się zatrzymać. Wszystko dookoła nas zmienia się w zawrotnym tempie. Toniemy w morzu informacji, bodźców, emocji, celów i wartości. Może czas stanąć z boku, spróbować żyć bardziej rozważnie, bardziej refleksyjnie, w zgodzie ze sobą. Co powinienem robić? Jak żyć? Jak dokonywać ważnych wyborów? Jak radzić sobie z silnymi emocjami, z wyzwaniami, z innymi ludźmi? Jak wytrwać w postanowieniach? Poznaj filozofię stoicką i dowiedz się jak można ją współcześnie praktykować aby być szczęśliwym!

Słowo wstępu dr Tomasz Mazur:

„Rozwój osobowy postrzegany jest współcześnie jako zjawisko jednoznacznie pozytywne. Proponuję poddać tę kategorię analizie filozoficznej, której częścią będzie aksjologiczna (czyli z punktu widzenia teorii wartości) definicja rozwoju. Następnie przejdę do porównania modelu rozwoju w praktyce antycznych stoików z modelem dominującym współcześnie, zwracając uwagę na kilka istotnych różnic. Zakończę opisem warunków udanego rozwoju na gruncie współczesnej praktyki stoickiej. Następnie proponuję rozmowę na temat praktyk mentalnych stoików i ich zastosowania współcześnie”.

Tomasz Mazur, rocznik 1972, dr filozofii, współczesny praktykujący stoik, trener stoicki, wykładowca, nauczyciel, pisarz, od dwudziestu dwóch lat w szczęśliwym związku małżeńskim, ojciec trójki dzieci. Naukę pobierał a następnie filozofię przez dwanaście lat wykładał na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracował z wieloma instytucjami edukacyjnymi. W roku 2009 założył nieformalne Centrum Praktyki Stoickiej, które obecnie wyewoluowało w sieć Klubów Praktyki Stoickiej. W ramach swojej działalności popularyzatorskiej prowadzi warsztaty, seminaria, spotkania otwarte poświęcone współczesnym formom praktyki filozoficznej, w szczególności stoicyzmowi. Prowadzi warsztaty filozoficzne dla małych i dużych firm. Napisał siedem książek, w tym dwie popularyzujące stoicyzm („Fiasko, poradnik nieudanej egzystencji” i „O stawaniu się stoikiem”) oraz jedną powieść („Dawno zapowiedziana nieobecność”). Od dwóch lat współpracuje przy projekcie portalu edukacji stoickiej Stoic Way, w ramach którego opracował współczesny kompletny model edukacji stoickiej.

Wydarzenie odbywa się w ramach „Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju”

Partnerzy wydarzenia:

  • Gdański Klub Biznesu
  • Dziennik Bałtycki
  • Stoic Way
  • Forum Inicjowania Rozwoju

 

UWAGA! Rejestracja przez system została zakończona.
Osoby chcące wziąć udział w wydarzeniu proszone są
o zgłaszania mailowe na adres events@oliviacentre.com

 

 

Szczegóły

Data:
18 czerwca 2018
Czas:
17:00 - 19:00
Wydarzenie Category:

Organizatorzy

Olivia Business Centre
PwC

Miejsce

Olivia Sky Club (budynek Olivia Tower, 12. piętro)
ul. Grunwaldzka 472
Gdańsk,
+ Google Map