Ładowanie Wydarzenia

« kalendarz

Olivia Camerata – Muzyka jest dobra na wszystko

16:00 - 17:30

Darmowy
2017
01.07
 • To wydarzenie minęło.

Chcesz niebanalnie spędzić sobotnie popołudnie, u progu lata i  wakacji, w pierwszy dzień lipca?

Zapraszamy na wyjątkową, letnią odsłonę cyklu koncertowego Olivia Camerata! 

W programie usłyszymy najbardziej znane polskie i zagraniczne szlagiery muzyczne z filmów, operetek i musicali w wykonaniu Eweliny Wojciechowskiej – (sopran), znamienitej artystki na co dzień występującej w Operze Bałtyckiej w Gdańsku, ostatnio m.in. w Operze „Nabucco”, która wystąpi z towarzyszeniem uznanej akompaniatorki – dr Anny Mikolon na fortepianie.

Jakie najbardziej znane utwory  popularnej muzyki kameralnej usłyszmy, podczas tego koncertu? Będą to m.in. „Przetańczyć całą noc” z musicalu My Fair Lady, „Somewhere My love”, z filmu  Doktor Żywago, „Odrobinę szczęścia w miłości”, czy  “I will wait for You” z filmu Parasolki z Cherbourga.

 

W programie:

 1. Lehar – Czardasz Ilony (operetka Cygańska Miłość)
 2. Lehar – Giuditta (operetka Giuditta)
 3. Kalman – Czardasz Silvy (operetka Księżniczka Czardasza)
 4. Kalman – Pieśń Maricy (operetka Hrabina Marica)
 5. Wildhorn – Once Upon A Dream (musical Jekyll & Hyde)
 6. Bernstein – Somewhere (musical West Side Story)
 7. L. Webber – Memory (musical Cats)
 8. Petersburski, E. Schlechter – Odrobinę szczęścia w miłości…
 9. Wiehler, J. Jurandot – Nie kochać w taką noc (z filmu „Ada! To nie wypada!”)
 10. Albeniz – Tango (opr. J. Gaczek)
 11. Loewe – Przetańczyć całą noc…( musical My Fair Lady)
 12. Lawina-Świętochowski – Morze (operetka Panna Wodna)
 13. Jarre – Somewhere My love (film Doktor Żywago) fortepian
 14. Legrand – I will wait for you ( film Parasolki z Cherboug’a) fortepiano

 

Ewelina Wojciechowska – sopran

Sopran. Solistka Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Absolwentka Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego (kierunek – Politologia i nauki społeczne), absolwentka Wydziału Wokalno – Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Uczestniczyła w II Międzynarodowym Kursie Mistrzowskim dla Wokalistów prowadzonym przez maestro Ronaldo Paneraia w Gdańsku. Debiutowała na scenie Opery Bałtyckiej, z którą związana jest do dziś. Do najważniejszych ról wykonywanych na scenie należy Halka w operze „Halka” S. Moniuszki,Lady Makbet „Makbet” G. Verdi, Aida” Aida” G. Verdi, Santuzza „Cavalleria Rusticana” P. Mascagni. Inne partie w repertuarze to m.in Abigail „Nabucco” G. Verdi,  Tosca „Tosca” G. Puccini , Gioconda „Gioconda” A. Ponchielli. Występuje w kraju i za granicą m.in. Szwajcaria, Niemcy, Anglia. Nominowana do Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury 2008.

Anna Mikolon – fortepian

Pianistka, stypendystka Towarzystwa im. Fryderyka Chopina oraz Fundacji Sztuki Dziecka, laureatka I nagrody w Konkursie Muzyki Dawnej w Łodzi. Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku. Odbyła staż artystyczny w zakresie kameralistyki fortepianowej w UMFC w Warszawie. W 2016 r. uzyskała stopień doktora habilitowanego w dyscyplinie artystycznej – instrumentalistyka. Pedagog Akademii Muzycznej i nauczyciel dyplomowany SM II st. w Gdańsku. Pianista podczas wielu kursów mistrzowskich, często nagradzana jako akompaniator na konkursach. Autorka monografii: Język muzyczny Dymitra Szostakowicza jako forma osobistej wypowiedzi (dysertacja doktorska 2011) oraz Specyfika pracy pianisty-korepetytora wokalistów. Ma w swoim dorobku liczne publikacje i nagrania, m.in. miniatury fortepianowe Z. Noskowskiego i II sonatę fortepianową D. Szostakowicza. Prowadzi różnorodną działalność koncertową – kameralną i solową – współpracując zarówno z wokalistami, jak i z instrumentalistami (1000 koncertów w Polsce, Austrii, Danii i Rosji). Uczestniczy w sesjach artystyczno-naukowych i festiwalach muzycznych, takich jak: Gdańskie Lato Muzyczne – Chopin nad wodami Motławy, Gdański Festiwal Muzyczny, Międzynarodowy Festiwal Duetów Fortepianowych, Gdynia Classica Nova, Sopockie Dni Sztuki Wokalnej, Sonosfera, Dobrodzień Classic Festival, Festiwal Muzyki Współczesnej Nowe Fale, Gdańskie Dni Wokalistyki, Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża, Kalejdoskop Form Muzycznych i Festiwal Muzyki Sakralnej w Sopocie. Przez 11 lat była pianistą-korepetytorem solistów w Operze Bałtyckiej. W 2017 otrzymała Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska.

Sponsorem wydarzenia jest Energa.

Na wydarzenie zapraszają:

Gdansk.pl

Trójmiasto.pl

StaraOliwa.pl

Zamknięta rejestracja na wydarzenie.

Szczegóły

Data:
1 lipca 2017
Czas:
16:00 - 17:30
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Categories:
, ,

Organizator

Olivia Business Centre
Telefon:
+48 58 739 61 00
Strona internetowa:
http://www.oliviacentre.com/

Miejsce

Olivia Sky Club (budynek Olivia Tower, 12. piętro)
ul. Grunwaldzka 472
Gdańsk,
+ Google Map